Kahekordne olümpiavõitja sõitis end purjuspäi surnuks

 (16)
Sergei Šarikov (vasakul)
Sergei Šarikov (vasakul)AFP

Juuni alguses autoavariis hukkunud vehklemise kahekordne olümpiavõitja Sergei Šarikov oli õnnetuse hetkel 2,2-promillises joobes, teatas RIA Novosti neljapäeval.

"Šarikovi süü on kindlaks tehtud. Tema suhtes on algatatud kriminaalasi, ta rikkus liikluseeskirju 2,2-promillises joobeseisundis," kinnitas Kaluga oblasti politsei RIA Novostile.

40-aastase Šarikovi juhitud Mitsubishi Outlander kaldus 6. juunil Moskvast sadakonna kilomeetri kaugusel Kaluga-Serpuhhovi maantee 59. kilomeetril vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutulnud Ladaga. Šarikov hukkus kohapeal, teist autot juhtinud kohaliku piirkonna politseiuurija ja tema kaassõitja pääsesid kergemate vigastustega.

Šarikov tuli 1996. aastal Atlantas meeskondlikus espadronis olümpiavõitjaks ja kaitses koos Venemaa meeskonnaga tiitlivõitu neli aastat hiljem Sydneys. 2004. aastal võitis Šarikov Ateena olümpial veel võistkonnavõistluses pronksmedali. Individuaalvõistluses võitis ta Atlantas hõbemedali. Maailmameistrivõistlustel võitis Šarikov võistkonnavõistluses kolm kulda, kaks hõbedat ja ühe pronksi ning ühe individuaalse pronksmedali.