Judoka Aleksei Budõlini olümpiapronks läks kaotsi, ROK keeldub uut väljastamast

 (4)
Eesti Judo Meistrivõistlused
Aleksei Budõlin.Foto: Hendrik Osula

Sydney olümpial pronksi võitnud Aleksei Budõlini väärtuslik medal läks 2010. aastal kaotsi ja judoka on aastaid proovinud Rahvusvaheliselt Olümpiakomiteelt (ROK) selle duplikaati saada, ent ROK ilma politseiraportita uut medalit ei väljasta.

ERR-ile teadaolevalt kadus Budõlini 2000. aastal Sydneys kaalukategoorias kuni 81 kg võidetud pronksmedal koos ühe tema MM-medaliga juba 2010. aastal, kui ta reisis USA-st tagasi Eestisse, kirjutab ERR Sport.

Judoreisil käinud Budõlinil olid medalid kaasas, et neid noortele judokatele näidata. Tagasi lendama hakates pani sportlane medalid ülekaalu tõttu sõbra äraantavasse pagasisse, paraku läks aga pagas ja seega ka medalid kaduma.

"Eesti Olümpiakomitee on antud teemaga kursis ning suhelnud aastate jooksul ka Rahvusvahelise Olümpiakomiteega, kelle ainuõigus on olümpiamedalite duplikaatide väljastamine," vastas Ratasele EOK peasekretär Siim Sukles. "Rahvusvahelisel Olümpiakomiteel on oma reeglistik ja oluliseks tõendiks medali kadumise puhul on ametlik politseiraport. Kahjuks ei ole Aleksei Budõlinil politseiraportit esitada ja seoses sellega oleme saanud alati eitava vastuse duplikaadi tellimuse peale."