Jelena Glebova Jaapani tsunamist: hirm oli küll

 (2)
Jelena Glebova Jaapani tsunamist: hirm oli küll
AP/Scanpix

“Me ei teadnud, kas Jelenaga on kõik korras. Terve päeva ja öö olime kogu perega paanikas — me ei saanud temaga ühendust,” meenutab Jelena Glebova vend Ilja päeva, mil levis uudis Jaapani looduskatastroofist.


Hoolimata sellest, et Jelena (21) ettevalmistuslaager asus peamisest kriisipiirkonnast üsna kaugel, ei jätnud Jaapanis toimunud ränk looduskatastroof noort uisutalenti külmaks, kirjutab Naisteleht.

Fukuoka linnas, mis asub Jaapani lõunaosas, viibis Jelena alates 9. märtsist. “Üritame siiski üsna kiiresti kogu tiimiga lennupileteid välja osta, sest meid hoiatati, et ja siin, lõuna pool, võib ohtlikumaks muutuda,” rääkis Jelena esmaspäeval.

Glebova sõnul tundis ta end turvaliselt senikaua, kuni sportlastel lasti plaanikohaselt trenni teha. Ärevus sigines hinge siis, kui kogu riigis hakkasid hirmu külmama tuumajaamaplahvatused — kõikjal räägiti, et kõrge ja ohtlik radiatsioonitase levib kiiresti üle Jaapani ja on tervisele üliohtlik.

“Enne seda tundus, et oht on meist kaugel. Inimesed tänavatel olid ka väga rahulikud. Ent me jälgisime pidevalt uudiseid ja kui selgus, et olukord paremaks ei muutu, siis otsustasimegi siit nii kiiresti lahkuda kui võimalik,” märkis Jelena, kel praeguseks hetkeks on õnnestunud Jaapanist lahkuda.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.