Jalgrattur Mari-Liis Mõttus saavutas noorte suveolümpiamängudel kolmanda koha!


Kolmas koht!
Mari-Liis MõttusFoto: EOK

Täna olid Hiinas Nanjignis II noorte suveolümpiamängudel võistlustules neli Eesti noort sportlast. Suurepärased etteasted tegid jalgrattur Mari-Liis Mõttus, kes tõi Eesti naiskonnale maastikukrossi sprindis kolmanda koha punktid ning poolfinaali pääsenud ujuja Karleen Kersa, kes saavutas kokkuvõttes 14. koha ajaga 32,82.

Maastikukrossi sprint näeb välja nagu suusasprint, kus eelsõidu järel tulevad aegade põhjal sõidud, millest kaks parimat pääsevad edasi. Rajaolud olid täna keerulised: eilsest vihmast oli rada mudane ja libe.

„Eelsõit Mari-Liisil ebaõnnestus, sest ta kukkus kohe esimeses kurvis. Asfalt oli vihmast märg, Mari läks liiga uljalt kurvi ja leidis end asfaldilt. Siiski suutis ta lõpetada eelsõidu 8. kohaga. Järgmistes sõitudes ta vigu ei teinud ja võitis kõik sõidud kuni finaalini välja,“ kirjeldas treener Tarmo Mõttus võistluste käiku.

Mari-Liis Mõttus jäi oma võistlusega mõistagi rahule. „Enne võistluse algust oli mul eesmärgiks saada 16 hulka, et naiskonnale punkte saada, seega ületasin ennast. Hetkel veel seedin seda kõike ja pole päris kohale jõudnud veel, et nii hästi täna esinesin. Kahjuks siin individuaalset arvestust ei toimu, aga väga võimas on mõelda, et olen maailma noorte hulgas kolmas,“ ütles Mõttus.

Ujuja Karleen Kersa saavutas hommikuses 50 m rinnuliujumise eelujumistes ajaga 32,66 15. koha. See aeg on vaid 5 sajandikku tema isiklikust rekordist kehvem. Kersa rääkis eelujumiste järel, et tavaliselt on tal hommikuti end raske käima saada, kuid Nanjingis õnnestus kõik väga hästi. „Jäin ujumisega väga rahule. Praegu on suurepärane emotsioon sees ning ka noorte olümpiamängudeks seatud eesmärk sai täidetud,“ ütles Kersa.

Olümpiavõitja Ruta Meilutytega ühes poolfinaalis ujunud Kersa läbis distantsi ajaga 32,82, mis andis talle 14. koha.

Täna võistelnud teine Eesti ujuja, Karl Johann Luht saavutas 100 m seliliujumise distantsil ajaga 58,62 29. koha. Täna algasid ka neidude sulgpalli alagrupimängud, kus Kristin Kuuba pidi tunnistama bulgaarlanna Mariya Mitsova 2:0 paremust (21:11 ja 21:15).

Homme võistlevad Kärolin Varblane eraldistardist maanteesõidul, Kristin Kuuba sulgpallis, Daniel Zaitsev 100 m liblikujumises, Brigita Viilop purjetamises, Mattias Kuusik judos ning oma alagrupimänge alustab ka 3x3 korvpalli naiskond.