Jaapan ja ROK loodavad jätkuvalt Tokyo olümpia täismahus läbi viia

 (2)
Jaapan ja ROK loodavad jätkuvalt Tokyo olümpia täismahus läbi viia
Mis saab Tokyo suveolümpiamängudest?MLADEN ANTONOV/AFP

Rahvusvaheline Olümpiakomitee alustas sel nädalal kohtumistega erinevate organisatsioonidega, et arutada suvise Tokyo olümpiamängude saatuse üle. Täna kohtusid ROK-i esindajad Rahvusvahelise Suveolümpiaalade Liiduga (ASOIF).

"Maailmas on praegu enneolematu olukord ning meie mõtted on kõigiga, kes kriisist mõjutatud on," seisis ROK-i teates. "Koroonaviirusega seotu mõjutab ühtlasi ka ettevalmistusi Tokyo suveolümpiamängudeks ning olukord muutub iga päevaga."

"ROK on jätkuvalt täielikult pühendunud Tokyo olümpiale ning kuna rohkem kui neli kuud on võistlusteni jäänud, pole tarvis praegusel hetkel veel drastilisi otsuseid vastu võtta. Igasugune spekuleerimine praegusel hetkel oleks kahjulik."

ROK soovitas kõikidel sportlastel jätkata parimal võimalikul viisil olümpiaks ettevalmistust. "Toetame sportlasi ja kohalikke olümpiakomiteesid ning anname neile teada kõikidest arengust."

Teates lisati, et ollakse kindlad, et kõik seni kasutusele võetud meetmed aitavad koroonaviiruse leviku kontrolli alla saada. ROK avaldas toetust ka Jaapani peaministrile Abe Shinzole. "Tahan pidada olümpia- ja paraolümpiamängud perfektselt, et tõestada, et inimkond alistab koroonaviiruse. Sain selle jaoks tuge kõikidelt liidritelt," sõnas Shinzo pärast G7 liikmete videkonverentsi.

Üks probleem Tokyo olümpiaga seoses on , kuidas pidada ära suurvõistluse jaoks mõeldud kvalifikatsioonivõistlused. Praeguse seisuga on Tokyosse kindlustatud 57% kohtadest. "Ülejäänud 43% jaoks teeb ROK tööd erinevate alaliitudega, et vajadusel kvalifikatsioonisüsteemides muudatusi sisse viia."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!