Ime küll! Male MM-i kandidaatide turniiri Venemaal polegi veel seisma pandud

 (2)
Ime küll! Male MM-i kandidaatide turniiri Venemaal polegi veel seisma pandud
Käesurumist asendavad male MM-i kandidaatide turniiril küünarnukipuudutused.Foto: REUTERS/SCANPIX

Spordimaailma suurim sündmus, mida pole veel tühistatud, on hetkel Venemaal Jekaterinburgis toimuv male MM-i kandidaatide turniir, mille võitja kohtub novembris tiitlimatšis valitseva maailmameistri Magnus Carlseniga.

Ametlikel andmetel on Venemaal vähem kui 200 kinnitatud koroonajuhtumit, Jekaterinburg olevat täiesti koroonavaba. Sellest hoolimata järgivad korraldajad karme reegleid. Kõik turniiril osalejad - maletajad, kohtunikud, korraldajad jne - peavad kaks korda päevas läbima tervisekontrolli. Käesurumist partiide järel ei toimu. Kes tahab, võib küünarnukke kokku lüüa.

Võistluspaika reisisid vaid mõned üksikud ajakirjanikud. Hyatt Regency viietärnihotelli saali pealtvaatajaid ei lubata, kuigi neid mahuks sinna umbes sadakond. Veebiülekande vahendusel jõuavad matšid siiski miljonite huvilisteni.

MM-i kandidaatide turniir kestab 3. aprillini, kui Venemaal olukord koroonaga just ei halvene ja riigijuhid võistlusi ei peata.

Kolme raundi järel juhivad turniiri kahe punktiga venelane Jan Nepomnjaštši, prantslane Maxime Vachier-Lagrave ja hiinlane Wang Hao.