Poola võitis avakolmandiku 2:0, teisel kolmandikajal vähendas Eesti Mihhail Kozlovi väravast kaotusseisu 1:2-le, kuid sama kolmandiku viimasel sekundil lasti endale visata mängu kolmas värav.

Poola koondise peatreener Rudolf Rohacek ütles, et otsustavaks kujunes esimene periood, kui avati kiiresti skoor ja suudeti veel eduseisu kasvatada. Poola koondises parimaks valitud Czerkawski sõnas, et iga turniiri avamäng on tähtis ja selle võit samuti. NHL-is mängiva Czerkawski kinnitusel on Eestil head tehniliste ja individuaalsete oskustega mängijad. “Samas olin ma enne kohtumist pisut närvis, sest polnud Poola koondist terve aasta näinud ja ei teadnud täpselt, milleks me võimelised oleme.”

Eesti koondise peatreeneri Juri Tsepilovi sõnul oli meie koondise algus närviline, mängijad ehk liialt emotsionaalsed. “Teisel kolmandikul oli meil päris palju väravalöömise momente, kuid ebaõnnestusime. Samuti oli tugevaks löögiks Poola koondise kolmas värav kolmandiku eelviimasel sekundil.”

Eesti koondise parimaks mängijaks valitud Eduard Valiullin ütles, et reaalselt ongi Poola ju meist klassilt kõrgem ja et osad mängijad “kõrbesid” liialt enne esimest kodumängu ja ei näidanud oma parimat hokit.

Pelle Sildre arvates alustas Eesti mängu tagasihoidlikult, vähese agressiivsusega, mis maksis ka kohe kätte.

Leedu ja Holland mängisid turniiri avakohtumises 3:3 viiki, pühapäevases viimases mängus alistas Austria kindlalt 6:0 Horvaatia.

Esmaspäeval mängib Eesti meeskond Austriaga.