Hokidokumentaalile „Punaarmee“ järgnevas vestlusringis osalevad Enden ja Sildre

 (1)
Fetissov Sotši olümpial
Foto: Rauno Volmar

Täna õhtul Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) spordifilmide eriprogrammis linastuvat dokumentaalfilmi legendaarsest Nõukogude Liidu jäähokikoondisest saadab vestlusring, milles osalevad Nõukogude Liidu korvpallikoondisega maailmameistriks tulnud Heino Enden, jäähokimängija ja treener Olle Sildre ning jäähoki asjatundja Indrek Petersoo.

Tänavu üks enam tähelepanu äratanud, emotsionaalsem ja põnevam dokumentaalfilm räägib Nõukogude Liidust ja selle mammutriigi spordiajaloo kõige edukamatest – Punaarmee hokimeeskonnast kapteni Slava Fetissovi silme läbi. Mehest, kes hakkas esimesena vastu võimsale süsteemile ja sillutas Vene tulevastele spordipõlvkondadele (ja mitte ainult neile) teed muutuste ajajärku. Sõprused, reetmised ja isiklikud draamad viisid 1980. aastate hokimaailma jumaluse selleni, et kuulsast Vene viisiku rahvuskangelasest, kes esimesena nõukogude hokikoondislastest lubati NHL-i mängima, sai hoopiski poliitiline vaenlane.

Spordifilmide linastumist PÖFFil toetab Eesti Olümpiakomitee. Kokku tuuakse festivali raames kinolinale 12 spordifilmi, millest pooled kuuluvad PÖFFi põhiprogrammi ja pooled noorte- ja lastefilmide festivali Just Film kavva. Veel toimuvad vestlusringid 25. novembri „Maantee“, 27. novembri „Fair Play“ ning 29. novembri „Foxcatcheri“ järel.

Spordifilmid linastuvad Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva kinodes. Programmiga saab lähemalt tutvuda siin.