73 löögiga rajad läbinud 19. aastase Arnas Kaunase sõnul mõjutas võistlust enim keerutav tuul.

"Harjutusväljakul tundsin end ebakindlalt, õige rütmi saavutasin alles võistluse ajal ning mida rada edasi seda suuremaks enesekindlus kasvas," märkis Kaunas.

Viimased kümme aastat Prantsusmaal elanud Arnas Kaunas võitis kuu aega tagasi Moskvas toimunud Venemaa lahtised meistrivõistlused amatööridele. Aasta tagasi saavutas ta esikoha Leedu lahtistel meistrivõistlustel. Kaunas alustas golfitreeninguid kuus aastat tagasi.

Teisel kohal, vaid ühe löögi kaugusel on Itaalia 2008. aasta paarismängu ja 2009. aasta poiste tšempion Tommaso Trillò ning kolmandal 75 löögiga inglane Steve Cronin. Eestlastest parim on 77 löögiga Mark Suursalu, kes jagab lätlase Karlis Brodersiga neljandat kohta.

Naiste arvestuses juhib turniiri parima handicapi'ga Saksamaa esindaja Larissa Steinfeldt kokku 77 löögiga. Teise koha saavutas 80 löögiga eestlanna Merlin Palm ning kolmanda 81 löögiga lätlanna Indra Enina.

Kokku 12 riigi 90 võistlejat jätkavad homme võitlust pühapäeval toimuva finaali pääsu eest.

Est Am Open 2010 by KPMG golfiturniir kuulub Euroopa Golfi Assotsiooni (http://www.ega-golf.ch/) võistluskalendrisse ning World Amateur Golf Ranking (http://wagr.randa.org/) turniiride nimekirja, kus võistlejad saavad maailma edetabeli punkte.