FOTOD: Tallinna parimad sportlased on Triin Aljand ja Heiki Nabi

 (7)
Parim võistkond Nõmme Kalju
Heiki Nabi
Heiki NabiFoto: Tanel Meos

Tallinna linnapea traditsioonilisel pidulikul vastuvõtul raekojas tunnustati ja autasustati parimaid sportlasi, sportmängude võistkonda, juuniorsportlasi, olümpiaveterane ja suurürituste korraldajaid, ühtlasi selgusid Tallinna tänavused parimad sportlased ja sportmängude võistkond. Parima naissportlase tiitli pälvis ujuja Triin Aljand ja meessportlase tiitli maadleja Heiki Nabi, aasta parimaks võistkonnaks tunnistati jalgpalliklubi Nõmme Kalju.

Linnapea Edgar Savisaar ütles pealinna spordiaasta pidulikul lõpetamisel, et sport on meelelahutuse tippkunst, mida saab nautida nii pealtvaatajana kui ka ise kaasa tehes.

„Kahtlemata võib väita, et 2012. aasta olnud nii Tallinna kui ka Eesti spordile ja sportlastele hea aasta - medalite aasta. Olete pakkunud meile suurel hulgal ilusaid spordielamusi,“ tõdes Savisaar. „Tallinn on alati väärtustanud sporti. Igale tallinlasele on sport ning sportimine au sees ja oma linna sangaritele elatakse kaasa kogu südamest. Kui ma eelmisel aastal siinsamas raekoja saalis hõikasin välja, et meie seas istub Londoni olümpia medalivõitja, siis ei osanud ma aimatagi, et neid oli siin lausa kaks. Olümpiamängudel osalemine, mis on iga sportlase unistus, läks meie väikerahval eriti hästi. Veel enam, tunnen rõõmu sellest, et just kaks olümpiamedalist on tänased tublid ning eeskujulikud Tallinna linna elanikud.“