FOTOD: Kiikingusportlased Pärnu spordihalli lae all, maksimumkõrgusel löödi rekord

 (5)
Kiiking Pärnu spordihallis
Kiiking Pärnu spordihallisFoto: Ago Tammik

Möödunud laupäeval toimunud kiikinguvõistlus tõi Pärnu spordihalli kokku rekordilised 38 võistlejat. Kuna tegemist oli sisehooaja viimase võistlusega, siis oli võistlejate ootusärevus suur - kes millise tulemuse teha suudab ning kas ja milliseid rekordeid õnnestub purustada.

SK Kiva-Kiikingu juhatuse liikme Tanel Kurisoo õhku visatud “küsimus” uue absoluutse naiste rekordi purustamise kohta sai oma vastuse. Kiigel käinud noor Tallinna neiu Helga Ehrenbusch Kiva-Kiikingust kordas eelmisel etapil kiigutud neidude siserekordit 5.80 meetrit. Paraku jäi sel korral uus absoluutne naiste parim tulemus, milleks oleks olnud 5.95 m, siiski ületamata. Ootused rekordi purustamiseks on kõrged ning seda võib loota juba suvisel hooajal. Seni kehtiva Eesti rekordi püstitas Kätlin Kink 25-aastasena. Selle vanuseni on aga Helgal veel palju aega.

Meeste võistlusklassis hoidis põnevust kuni võistluse lõpuni Aigar Hansen (SK Lenger). Nimelt oli mehel viimaseks katseks kiigele astudes kaks suurt eesmärki - ületada taas saali maksimumkõrgus ning teha sellel kõrgusel 15 täisringi. Saali maksimumkõrguse ehk 6,93 meetriste aistega üle võlli kiikumist kõigil etappidel polnud keegi veel suutnud. Hansen tegi selle ära. Lisaks suutis ta maksimaalsel aisapikkusel kiikuda 15 ringi, ületades Raimo Merekivi (SK Kiva-Kiiking) kaks aastat püsinud tulemuse 3 ringiga.

Järgmistele rekorditele ja suurtele saavutustele saab kaasa elada juba suvisel hooajal, mil kiikinguvõistlused toimuvad vabas õhus. Siis tuleb kiikumisel rinda pista lisaks aisapikkusele ka tuule ja muude loodusjõududega.