FOTOD: Eesti tegi saalihoki MM-il Saksamaaga dramaatilise viigi, homne mäng tuleb närvesööv

 (25)

Eesti saalihokikoondis jätkas saalihoki MM-i 6:6 viigiga Saksamaa vastu. A-alagrupi kolmas koht pannakse paika lõplikult homme-ülehomme, kui meie kohtume Soome ja sakslased Šveitsiga.

Eesti domineeris mängu esimest kümmet minutit, kuid sihile jõudis esimesena Saksamaa. Eesti jäi isegi 1 : 4 ja 3 : 6 kaotusseisu, kuid viimase kümne minutiga viskasid Sinisärgid kolm väravat ja päästsid tabelisse viigipunkti.

Eesti comeback sai õige hoo sisse kaks minutit enne lõpusignaali, kui väravavahi välja võtmisega lülitati rünnakule juurde kuues väljakumängija. Patrik Kareliussoni päeva teine tabamus vähendas vahe minimaalseks ning tema söödust seadis Andreas Wöiduma jalule viigi. Pealeviskeid, millest võinuks sündida võiduvärav, oli veelgi, kuid puuri mänguvahend viimasel minutil enam ei lennanud.

„Tundub, et peamegi hakkama kuue mehega mängima. Tänan ka fänne, kes olid lõpus kui seitsmes mees väljakul! Treeneri korraldusi ei olnud enam kuuldagi,“ ütles koondise kapten Roman Pass, kes ise viskas kolmandal perioodil ühe värava, mis vähendas Eesti kaotusseisu 3:5-le.

Vaata kogu protokolli siit!

Kui Eesti ja Saksamaa jäävad viimaste mängude järel võrdsetele punktidele, hakatakse lugema väravate vahet. Meil on praegu kirjas 4:8 kaotus Šveitsilt, sakslastel 1:12 "pakk" Soomelt. Kolmas koht aitaks veerandfinaalis vältida Rootsiga kohtumist. Kaheksandikfinaalis tuleb meil igal juhul kokku minna ühe D-alagrupi (USA, Kanada, Tai, Singapur) liikmega.

Saalihoki MM: Eesti - Saksamaa
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Mäng läbi! Viik! Homne mäng Soomega on jälle ülitähtis, sest nüüd hakatakse meie ja sakslaste võrdluses lugema väravate vahet.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: VIIK! Andreas Wöiduma saab käe valgeks ja Eesti fännid teevad põrgulärmi!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Uskumatu! Eesti vähendab kaotusseisu minimaalseks! 18.19 näitab kellatabloo. Kareliussonile teine värav.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Eesti võtab väravavahi välja ja proovib kuue mehega rünnata.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: VÄRAV! Rein Kivi viskab 5.10 enne lõppu seisuks 4:6.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Eestile määrati 6 minutit enne lõppu karistusvise, mille Patrik Markus paraku realiseerimata jättis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: VÄRAV: Sakslased teevad skooriks 6:3! Siit välja tulemine näib juba väga vähetõenäoline.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 10 minutit jäänud veel mängida.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Marek Õige ei leia ettenähtud ajaga, kellele palli visata ja näitab veel kohtuniku suhtes rahulolematust välja. Kaheminutiline karistus. Eesti on korraks lausa kahe mehega vähemuses, aga õnneks pääseb Kivi kohe vabadusse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Raul Kivi saab kaheminutilise karistuse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: VÄRAV! Roman Passilt tuleb kohe kiire vastuvärav. 3:5
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Paraku algab viimane periood sakslaste vähemuses visatud väravaga. 2:5 seis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Läks edasi! Viimased 20 minutit.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Teine kolmandik läbi! Kõik pole veel sugugi kadunud. Meil on veel 3.10 aega ülekaalus mängida.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Olemas! Eesti vähendab kaotusseisu 2:4-le. Värava autoriks Kaspar Kallion.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Sakslased saavad viieminutilise karistuse! Kui me nüüd seda ka ära ei kasuta, on midagi väga mäda. 2 minutit jääb 2. kolmandiku lõpuni .Teatavasti on viieminutiline karistus see, mis ei katke ka värava puhul.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Eesti võtab kohe aja maha, sest enne vaheajale minekut peaks seisu pisutki soliidsemaks saama.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Sakslased viskavad ka neljanda värava! Kisub käest ära libisevat see mäng...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Värav! Paraku taas sakslastel. Ja taas Julian Nihlen, kes viskas ka kaks eelmist. 15.15 on teist kolmandikku mängitud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom:
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Lõpuks tuli ära! Patrik Kareliusson viskab Eestile esimese värava ja publik aplodeerib püstiseistes! 9 minutit on veel teist kolmandikku mängida.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Arvulises vähemuses edukalt vastu peetud. Fredy Maalt pääses karistuspingilt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Sakslane Siede sai kaikaga näkku ja Eesti kaheminutilise karistuse. Vedas, et viieminutilist ei tulnud. Nüüd tuleb vaid vastu pidada!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Pealevisete poolest oli päris tormiline esimene periood. Marek Õige pidi tegema 12 tõrjet, tema Saksa kolleeg Mike Dietz 10.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2. kolmandik algas!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Esimene kolmandik läbi! Lõpusekunditel tekkis Eestil üks seniseid paremaid võimalusi, kui kiirrünnakus jäid kolm meie meest kahe sakslase vastu, kuid värav jäi ikkagi sündimata.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "Null-null, läheb edasi!" hõikab üks fänn tribüünilt ergutuseks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ei ole võimalik! Sakslased viskavad ka teise värava, kui avakolmandiku lõpuni jääb 5 minutit. Eesti mäng ei suju enam üldse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: VÄRAV! Sakslased lähevad 10. minutil 1:0 juhtima. Avavilest on möödas 9.49. Julian Nihlenile läheb skoori avamise au.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Mäng algas! Kaigub "Eesti! Eesti!" Nagu kodumäng oleks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Artiklis jäi mainimata viimane Eesti-Saksamaa kohtumine: 2014 mängiti sõpruskohtumises 3:3 viiki.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kohalike ooperilauljate kaasamine hümnilaulmisse on parim asi, millega korraldajad on siin hakkama saanud! Seekord esitas Eesti hümni kaunis naishääl. Eilne hümn oli tsipa parem, aga tublid ikkagi!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Nonii! Läheb lahti! Mängijad kogunevad rivistusele. Arena Riga kõrval asuv väiksem hall on fänne pungil täis, kaks kolmandikku neist on eestlased.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Saksamaa saalihokiliidu Twitter teatab, et kõik eile Soome vastu vigastada saanud mehed putitakse tänaseks mänguks korda. https://sport.delfi.ee/news/varia/muu/delfi-riias-saksamaa-kaotas-soome-saunas-kolm-mangijat-uks-neist-viibib-haiglas?id=76480965
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Väike ülevaade Saksamaa saalihoki hetkeseisust: https://sport.delfi.ee/news/varia/muu/saksa-saalihoki-kiratseb-mangijad-maksavad-mm-il-osalemise-eest-ise-800-eurot?id=76481145