FOTO | Miks ilmus keset ragbi suurmängu BBC ekraanile kiri "kohtunik on gei"?

 (3)
FOTO | Miks ilmus keset ragbi suurmängu BBC ekraanile kiri "kohtunik on gei"?
Foto: REUTERS/SCANPIX

Telekanali BBC juhid pidid rahvale selgitama, miks ilmus laupäeval Briti telekanalites Šotimaa ja Inglismaa ragbimatši ajal subtiitritesse kiri "Nigel Owens on gei".

Selgituseks: Nigel Owens on ragbi tippkohtunik, kes enne antud subtiitri ilmumist andis inglasele Sam Underhillile kollase kaardi.

Inglismaal on kombeks vaegkuuljate jaoks ka spordiülekannetele subtiitreid alla kirjutada ning konkreetne tekst, mis kogemata eetrisse lasti, nägi välja selline: "Kollane kaart. Nigel Owens on gei penalti ja kollane kaart."

BBC pressiesindaja selgitas, et subtiitrid ilmuvad otseülekannetele automaatselt ning teinekord võib vastav seadeldis olla pisut ebatäpne. "Meie otseülekande subtiitrid on tavaliselt 98 % täpsed, aga nagu kõigi ringhäälinguorganisatsioonide puhul, on ka erandjuhtumeid - eriti otseülekannete ajal - ning vigu tuleb ette," sõnas ta.

Kohtuniku seksuaalsele orientatsioonile viidanud subtiiter sai kiiresti parandatud ning peagi ilmus ekraanile õige tekst: "Penalti ja kollane kaart. Nigel Owens ütleb, et see on penalti ja kollane."

"Antud juhul tegi hääletuvastusprogramm vea, mida märgati ja mis sai koheselt parandatud," lisas BBC esindaja.

Šotimaa võitis Six Nations Rugby turniiri raames peetud kohtumise Edinburghis Inglismaa vastu 25:13.