FOTO: Eesti ratastoolitennisistid võitsid Balti karikavõistlused


Ratastoolitennis
Vasakul Leedu sportlased, paremal pool võrku Viljar Villiste ja Mait MätasFoto: Agne Laansalu

Baltic Team CUP´i 2016 võistkondlikul ratastoolitennise turniiril võitsid Balti karika eestlased. Reedel lõppes turniiri viimane etapp Riias, kus otsustavas võistluses näitasid oma paremust leedukate üle Eesti ratastoolitennisistid.

Eesti võistkonnaliikme Viljar Villiste sõnul läksid võistlused väga hästi. Enne viimast Riia etappi olid karika võitmiseks võrdsed võimalused eestlastel ja leedukatel. “Võidu saavutamisel sai määravaks asjaoluks see, et Eesti meeskonda kuuluvad võrdselt heal tasemel mängijad, kes on viimasel aastal teinud olulise arenguhüppe, samas kui leedulaste kogu võistkonna tase nii ühtlane ei olnud. Möödunud aasta turniiril võitsid karika leedukad, mistõttu on meie seekordsel võidul nende üle eriti suur kaal,” rääkis Villiste, kes on Eesti meister ratastoolitennises.

Otsustavas mängus läksid leedukate vastu võistlema Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste ja Mait Mätas. Turniiril oli vaja võistkondade vahel mängida kaks üksikmängu ja üks paarismäng. Kokku mängis iga võistkond turniiril neli üksikmängu ja kaks paarismängu.
Leedukate vastu võttis Villiste üksikmängus kindla võidu tulemusega 4:0, 4:0, Mätas kaotas vastasele tasavägises üksikmängus 4:1, 3:5, 3:5. Seega sai võitja selgitamisel otsustavaks omavaheline paarismäng, mille võitsid Villiste ja Mätas leedukate vastu kindlalt tulemusega 4:0, 4:0.

Seotud lood:

Eesti ratastoolivõistkonda kuulusid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla. Baltic Team CUP on ratastoolitennise turniir, mis koosneb Tallinna, Vilniuse ja Riia etapist. Tallinna etapi võitsid veebruaris leedukad, augustis Vilniuses võitsid eestlased ja kolmandal otsustaval Riia etapil võtsid võidu taas eestlased, mis tõi meile ka kogu turniiri karikavõidu. Baltic Team CUP 2016 karikavõistluste II koha pälvisid leedukad ja kolmanda lätlased. 2015. aasta võit läks Leetu, Eesti tõi koju II koha ja kolmas koht läks Lätti. Baltic Team CUP järgmise aasta turniir algab juba veebruaris, mil mängitakse esimene võistlus Tallinnas.

Eestis alustati ratastoolitennise mängimisega 2010. aastal. Lätis ja Leedus on ala harrastatud oluliselt kauem. Ratastoolitennist mängitakse spetsiaalsetes tennisemängu ratastoolides, mille rattad on paremaks ja kiiremaks manööverdamiseks seatud suure kaldenurga alla. Eestis on ratastoolitennise arendamisesse andnud suure panuse Eesti Tennise Liit ja erinevad tennisekeskused.

Eesti Invaspordi Liit ühendab liikumispuudega inimesi pakkudes neile erinevaid võimalusi liikumiseks ja spordiga tegelemiseks. Liit edendab liikumispuuetega inimeste spordiliikumist Eestis eesmärgiga tuua liikumispuudega inimesed välja ühiskondlikku ellu ja propageerida tervislikke eluviise. Eesti liikumispuudega inimestel on võimalik harrastada näiteks selliseid spordialasid nagu istevõrkpall, ratastoolitennis, kergejõustik, jõutõstmine, saalihoki, ratastoolicurling, ujumine ja palju muud. Eestis on ainuüksi ratastooli kasutavaid inimesi ligikaudu 5000.