Fitnessi festivalil selgub Eesti kõvim kosmonautide hüppaja


Fitnessi festivalil selgub Eesti kõvim kosmonautide hüppaja
Foto: Reebok Fitness Festival

19. septembril selgub Arigato spordiklubis Eesti kõige kõvem kosmonautide hüppaja.

Idee eestvedajateks on CrossFiti klubid Tartust ja Tallinnast. Treener Indrek Luige sõnul on võistluse reeglid imelihtsad.

„Aja peale tuleb sooritada 25 kosmonauti ning kõige kiirem ongi võitja. Igal võistlejal on üks katse ning loomulikult jälgime soorituse korrektsust,“ soovitas Luik võistlusel osaleda soovijatel tehnika kallal veidi vaeva näha ning kahtluse korral kohapeal see eelnevalt ette näidata.

Mõõduvõtt toimub CrossFiti alal kogu päeva vältel ning on avatud kõikidele festivali külastajatele.

CrossFit Tartu treener Ain Lubi leiab, et võib vaid arvata, miks harjutus kunagi eesti keeles kosmonaudiks ristiti. „Antud valdkonnaga sel vaevalt seost on, aga proovige näiteks 10 tükki järjest hüpata,“ muigas Lubi. „Eks siis selgub, kas kosmonaudi nimetus on õigustatud või mitte.“

Crossfitterid teavad seda tema sõnul pigem burpee nimetuse all. „Jõusaalihuntidele ja jalgpalluritele, aga ka paljudele teistele spordisõpradele on tegu vana hea tuttava harjutusega, mida kasutatakse peamiselt treeningu intensiivsuse suurendamiseks.,“ ütles Lubi.

Kuidas sooritada kosmonaudi hüpet korrektselt? Vaata videot:

19. septembril Arigato Spordiklubis toimuv Reebok Fitness Festivalil saavad spordihuvilised valida 40 treeningu vahel, et endale uueks hooajaks sobivaim leida või midagi uut ja põnevat katsetada. Festivalile akrediteerimine ja tundidesse registreerumine toimub kohapeal, Arigato Spordiklubi uksed avatakse 8.30. Piletid (12 eurot) eelmüügis piletilevis (kohapeal sissepääs 20 eurot).