Evelin Ilves andis kätte noore sportlase preemiad

 (1)
Noored sportlased & Evelin Ilves
Foto: Toomas Volmer

Evelin Ilves andis täna Kadriorus üle SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu presidendi abikaasa allfondi noore sportlase preemiad kergejõustiklasele Liina Laasmale, suusahüppajale ja kahevõistlejale Kristjan Ilvesele ning ujujale Eric Töttile.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu abikaasa allfond annab noore sportlase preemiat välja teist korda, teatas presidendi kantselei.

Evelin Ilvese sõnul on mõlema taotluste voorude ajal tulnud otsustajatel nentida, et preemia määramine ei ole kerge ülesanne. "

Andekaid noori sportlasi on Eestis niivõrd palju. Tänavukevadist kolme noort sportlast ühendab aga üks oluline asjaolu - keegi neist ei tee spordi pärast allaandmisi oma õpingutes," ütles Evelin Ilves.

Nordea Pank Eesti juht Vahur Kraft sõnas, et Nordea Pangal on hea meel olla toeks noortele, andekatele sportlastele nende püüdlustele saada tipptegijateks.

"Oma panuse õigetel väärtustel põhineva ühiskonna arengu kindlustamiseks peavad andma nii riik kui ettevõtjad. Nordea teeb seda läbi erinevate sponsorlusprojektide, millest üheks on Noore Sportlase preemia. Loodame, et suudame muuta paremaks meie kõigi elukeskkonda ning tõsta konkurentsivõimet, seda nii Eesti majanduses kui spordis," lisas Kraft.

Liina Laasma on noor andekas kergejõustiklane. Ta on juunioride ja noorte klassis teinud mitmeid rekordeid. Eelmisel aastal parandas ta Eesti noorte rekordit suisa kuuel korral ning kolmel korral tegi paranduse juunioride odaviske rekordis. Ta on Eesti noorte meister odaviskes ja hõbemedali omanik kuulitõukes. Viimased aastad on Liina esindanud Eestit hästi ka rahvusvahelisel tasemel.

Kristjan Ilves on suurte eeldustega suusahüppaja ja kahevõistleja. Tänavu tõi Kristjan Lahti Youth CUP võistlustelt koju esikoha ja saavutas Eesti meistritiitli absoluutklassis. Ka eelnevatel aastatel on Kristjan rahvusvaheliselt silma jäänud.

Eric Tött on järjepidev ja visa ujuja. Eric ei ole oma tegemistes kunagi alla vandunud ja seab endale kõrgeid eesmärke. Nii on tema selle aasta võistlusgraafikus Downi sündroomiga ujujate maailmameistrivõistlused Taipeis. Mitte vähe tähtis pole siinkohal aga ka fakt, et need võistlused ei erine oma tingimustelt ja nõudmistelt ühestki teisest maailmameistrivõistlusest.

Lisaks ujumisele on Eric tubli ka kaunites kunstides - ta osaleb kunsti ja kirjanduse konkurssidel, laulab kooris ja mängib viiulit.

SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu presidendi abikaasa allfondi noore sportlase preemia on mõeldud kuni 21-aastasele väga heade õpitulemustega õppivale noorele, see on sihtotstarbeline ja mõeldud treening- ning võistluskulude katteks.

Kandidaate saavad esitada noorsportlaste treenerid, juhendajad, koolid, spordiklubid, spordialaliidud ja Vabariigi Presidendi abikaasa allfondi nõukoja liikmed.

Preemiat rahastab Nordea Pank ja seda antakse välja kaks korda aastas - aprillis ja novembris. Preemia summa on 50 000 krooni, mis jagatakse preemia saanute vahel.

Möödunud aastal pälvisid preemia võistlustantsijad Oliver Kips ja Kristina Morozjuk, vehkleja Erika Kirpu ja jalgpallur Anete Paulus.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.