Euroopa parim meesjuunior krooniti Tallinna turniiri võitjaks

 (2)
Euroopa parim meesjuunior krooniti Tallinna turniiri võitjaks
Arnaud Merkle finaalisFoto: Eesti Sulgpalliliit/Oleg Harchenko

Tallinn on kujunenud noorele Prantsusmaa sulgpalli talendile Arnaud Merklele õnnelikuks kohaks. Septembris võitis ta Juunioride Euroopa meistrivõistlustel Kalevi spordihallis nii individuaalse kui ka võistkondliku meistritiitli. Sel nädalalõpul peetud 10 000 dollari suuruse auhinnafondiga Euroopa karikaetapil Yonex Estonian International võitis ta oma esimese turniiri täiskasvanute seas.

Poolfinaalis alistas 18-aastane Merkle Teck Zhi Soo Malaisiast 21:8, 21:15. Soo peatas veerandfinaalis omakorda Raul Musta tee. Finaalis tuli Merkle vastaseks üllatusena finaali jõudnud paigutuseta Joran Kweekel Hollandist. Kohtumist domineeris Merkle ja võitis finaali 21:8, 21:16.

Naiste üksikmäng kujunes Jaapani sulgapallurite siseasjaks. Asuka Takahashi võitis Hirari Mizui 8:21, 21:17, 21:11.

Naiste paarismängus jõudsid finaali eeldatavad soosikud Euroopa meistrivõistlustel eelmine aasta medali saanud Olga Morozova ja Anastasia Chervyakova ning Taani paar Julie Finne-Ipsen ja Mai Surrow. Kolme geimilisest lahingust väljusid võitjatena taanlannad 21:12, 17:21, 21:14.

Meeste paarismängu võitsid Peter Briggs ja Gregory Mairs Inglismaalt alistades Singapuri paari Danny Bawa Chrisnanta ja Loh Kean Heani 22:20, 21:18. Mairsil oli võimalik kahekordseks võitjaks tulla segapaarismängus, kui Vicotria Williamsiga astuti vastu Singapuri paarile Chrisnantale ja Tan We Hanile. Samuti kolmandat otsustavat geimi nõudnud finaalist väljusid võitjatena Chrisnanta ja Tan 21:18, 14:21, 21:15.