ERR-i sporditoimetus koondab "Suurmeistrite" saadet vedanud kaks töötajat

 (36)
Rivo Saarna
Andrus Nilk intervjueerimas Eesti Päevalehe tarbeks Rivo Saarnat.Foto: Ilmar Saabas

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) sporditoimetus on seoses tuleval aastal aset leidvate suurte projektidega sunnitud lõpetama ajutiselt saate "Suurmeistrid" ning koondama seda vedanud kaks inimest - režissöör Steiv Silma ja vastutava toimetaja Andrus Nilgi.

Silm ja Nilk jõudsid "Suurmeistreid" vedada napilt aasta. Paraku tuli toimetusel Rio de Janeiro olümpiamängude suurprojektiks ja jalgpalli EM-finaalturniiri ülekanneteks leida lisaraha ning teha mitmeid kärpeid. "Suurmeistrite" kõrval loobuti ka autoralli MM-sarja etappe kokku võtvatest saadetest ning veel mõnest väiksemast ülekandest.

Andrus ja Steiv on mõlemad tugevad professionaalid ja nende sunnitud loobumine on raske südamega tehtud otsus.
Rivo Saarna

"Minul isiklikult on väga kahju, et me olime sunnitud toimetuses sellise valiku tegema. Andrus ja Steiv on mõlemad tugevad professionaalid ja nende sunnitud loobumine on raske südamega tehtud otsus. Meil ei jäänud antud olukorras muud üle," nentis ERR-i sporditoimetuse juht Rivo Saarna.

Saarna lubas, et "Suurmeistrid" naaseb ekraanile 2017. aastal.

Eelmisel nädalal otsustas riigikogu rahanduskomisjon eraldada ERR-ile rahvusvahelisteks spordiülekanneteks 250 000 eurot lisatoetust.