EOK presidendikandidaat Jaanus Kriisk tooks parimate sportlaste valimisele ühe valijagrupi hoopis juurde

 (7)
Spordiaasta Tähed 2019
Foto: STANISLAV MOSHKOV, Õhtuleht

Vastupidiselt Eesti olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa arvamusele, et parimate sportlaste valimisel peaks ainuvõim jääma rahvale, leiab tänavu presidendiks kandideeriv Jaanus Kriisk, et sõna võiks sekka öelda hoopis neli valijagruppi praeguse kolme asemel.

Kriisk leiab oma Facebookis avaldatud postituses, et "juurde peaks lisaks ajakirjanikele, alaliitudele ja rahvale tooma veel ühe valijagrupi, näiteks eelmiste aastate parimad sportlased ja treenerid."

"Liiga suur on hetkel meedia kaudu saadava emotsiooni, tuntuse, kajastamise, turunduse osa. Tulemus hakkab ärakaduma aga sport ilma suurtulemuseta pole sport. Ja kindlasti ei ole edukas sportliku tööjõu müük aasta sportlase mingi kriteerium, see rohkem Äripäeva teema," ütleb ta.

Sõõrumaa käis oma idee välja eile avaldatud Betsafe'i podcastis, kus ta kommenteeris 2019. aasta parima meessportlase valimise ümber käinud poleemikat. Rahvahääletusel sai ülekaaluka esikoha rallisõitja Ott Tänak, kuid ajakirjanike ja spordiorganisatsioonide valikus jäi ta odaviskajale Magnus Kirdile ja kümnevõistlejale Maicel Uibole alla.

Loe Kriiski postitust täismahus!