EOK lähetab Euroopa Mängudele rekordilise 68-liikmelise koondise


Marek Niit
Marek Niit Foto: Hendrik Osula

Eesti Olümpiakomitee lähetab juunis Minskis toimuvatele 2. Euroopa Mängudele koondise, kuhu kuulub 68 sportlast 13 spordialalt.

EOK spordidirektor Martti Raju sõnul on Euroopa Mängud uue multispordivõistlusena leidmas oma kohta rahvusvahelises kalendris. „Euroopa Olümpiakomitee töötab igapäevaselt selle nimel, et saada Euroopa Mängudele samaväärset staatust Aasia või Panameerika Mängudega. Enamikele spordialadele, kus eestlased võistlevad, on tegemist Euroopa meistrivõistluste või olümpiakvalifikatsioonivõistlusega, seega märgilise tähtsusega paljudele meie sportlastele,“ ütles Raju.

Eesti koondis asub Minskis Euroopa Mängudel võistlustulle järgmises koosseisus:

Aerutamine

Joosep Karlson (ühene kanuu 200m ja 1000m)

Iluvõimlemine

Vasilina Kuksova (iluvõimlemise rühmkava mitmevõistlus, viie palliga kava, kolme rõnga ja nelja kurikaga kava)

Carmely Reiska (iluvõimlemise rühmkava mitmevõistlus, viie palliga kava, kolme rõnga ja nelja kurikaga kava)

Laurabell Kabrits (iluvõimlemise rühmkava mitmevõistlus, viie palliga kava, kolme rõnga ja nelja kurikaga kava)

Arina Okamanchuk (iluvõimlemise rühmkava mitmevõistlus, viie palliga kava, kolme rõnga ja nelja kurikaga kava)

Lera Teino (iluvõimlemise rühmkava mitmevõistlus, viie palliga kava, kolme rõnga ja nelja kurikaga kava)

Seotud lood:

Jalgrattasport

Alo Jakin (meeste maanteesõit)

Martin Laas (meeste maanteesõit)

Mae Lang (naiste maanteesõit)

Karl Patrick Lauk (meeste maanteesõit)

Mihkel Räim (meeste maanteesõit)

Norman Vahtra (meeste maanteesõit, meeste eraldistart, meeste omnium)

Judo

Ants Oscar Pertelson (mehed, -73kg)

Kristjan Tõniste (mehed, -81kg)

Klen-Kristofer Kaljulaid (mehed, -90kg)

Mattias Kuusik (mehed, -90kg)

Grigori Minaškin (mehed, -100kg)

Karate

Pavel Artamonov (meeste kumite, -75kg)

Kergejõustik

Hans-Christian Hausenberg (meeste 100m jooks)

Maarja Kalev (naiste 100m jooks)

Liina Laasma (naiste odavise)

Karl Lumi (meeste kõrgushüpe)

Keiso Pedriks (meeste 110m tõkkejooks)

Kreete Verlin (naiste kaugushüpe ja 100m tõkkejooks)

Jaak-Heinrich Jagor (4x400m segateatejooks)

Helin Meier (4x400m segateatejooks)

Marek Niit (4x400m segateatejooks)

Liis Roose (4x400m segateatejooks)

Rasmus Kisel (jälitussegateatejooks – M 800m, N 600m, M 400m, N 200m)

Kelly Nevolihhin (jälitussegateatejooks – M 800m, N 600m, M 400m, N 200m)

Tony Nõu (jälitussegateatejooks – M 800m, N 600m, M 400m, N 200m)

Annika Sakkarias (jälitussegateatejooks – M 800m, N 600m, M 400m, N 200m)

Mari Klaup-McColl (varu)

Johannes Treiel (varu)

Enari Tonström (varu)

Merilyn Uudmäe (varu)

Sten Ütsmüts (varu)

Korvpall 3x3

Kristjan Evart (meeskond)

Egert Haller (meeskond)

Renato Lindmets (meeskond)

Sander Viilup (meeskond)

Merike Anderson (naiskond)

Kadri-Ann Lass (naiskond)

Annika Köster (naiskond)

Janne Pulk (naiskond)

Laskmine

Peeter Olesk (olümpiakiirlaskmine, 10m õhupüstol)

Anžela Voronova (50m sportpüss 3 positsiooni, 10m õhupüss)

Maadlus

Aimar Andruse (meeste vabamaadlus -74kg)

Epp Mäe (naistemaadlus -76kg)

Helary Mägisalu (meeste kreeka-rooma maadlus -60kg)

Artur Vititin (meeste kreeka-rooma maadlus -130kg)

Poks

Stiven Aas (mehed -81kg)

Pavel Kamanin (mehed -69kg)

Semjon Karhanin (mehed -64kg)

Ainar Karlson (mehed -91kg)

Kirill Serikov (mehed -52kg)

Valeri Tsernoglavski (mehed -60kg)

Sambo

Vadim Fomin (mehed -62kg)

Anna Ovtsarenko (naised -60kg)

Sulgpall

Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (meeste paarismäng)

Kristin Kuuba (naisüksikmäng)

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (naiste paarismäng)

Raul Must (meesüksikmäng)

Vibulaskmine

Laura Nurmsalu (sportvibu naiste üksikvõistlus)

Märt Oona (sportvibu meeste üksikvõistlus)

Nurmsalu – Oona (sportvibu segavõistlus)

Meeri-Marita Paas (plokkvibu naiste üksikvõistlus)

---

Loe veel

2. Euroopa Mängud toimuvad 21.-30. juunil Valgevene pealinnas Minskis, esimesed mängud toimusid nelja aasta eest Bakuus. Kõrvuti on kavas nii olümpia- kui ka mitteolümpiaalad. Võistlema on oodata 4000 sportlast 15 spordialal, millest üheksal läheb võistlus arvesse ka Tokyo olümpiale kvalifitseerumisel. Eesti on esindatud 13 spordialal, ainsatena mitte rannajalgpallis ja lauatennises.