EOK andis mõista, et Madis Kallas saab kandideerida presidendiks

 (19)
Kallase toetajate nimekiri
Madis Kallas, EOK presidendikandidaat
Foto: Eva Ligi

Eesti Olümpiakomitee lahkuv president Mart Siimann andis täna Ida-Virumaa Spordiliidu esimehele Rene Kundlale üheselt mõista, et vaidlusküsimusi tekitanud toetushääl on osutunud järelkontrollil igati korrektseks ning seega ei tohiks 18. oktoobril koguneval EOK Täitevkomiteel olla ühtegi takistust kinnitamaks Madis Kallas Eesti Olümpiakomitee presidendivalimiste kandidaadiks. Sellega seoses oli Kallas nõus esmakordselt avalikustama ka oma hääleandjad.

"Võtsin selle sammu ette tõsises usus aidata Eesti spordis asjadel paremuse poole minna ja seda joont jätkan ka edaspidi. Minul on energiat, kogemusi erinevatest spordivaldkondadest, tugevad nõunikud ja moodustades enda ümber ka tugeva meeskonna, ei näe põhjust miks EOK-s ei võiks toimuda 8. novembril muutused, mis spordielule Eestis annaksid uue tõuke. Samas jätkan kindlalt oma joont- aus ja avatud suhtlemine ning tagatubade kokkulepped, mis võiksid erinevaid osapooli kahjustada, ei kuulu minu programmi. Seepärast avaldan ka oma toetajad," selgitas Kallas.

Madis Kallase kandidatuuri toetasid:

1. Eesti Jalgpalli Liit
2. Eesti Amburite Liit
3. Eesti Allveeliit
4. Eesti Golfi Liit
5. Eesti Kurnimänguliit
6. Eesti Matkaliit
7. Eesti Rulluisuliit
8. Eesti Politsei Spordiliit
9. Hiiumaa Spordiliit
10.Ida-Viru Spordiliit
11. Läänemaa Spordiliit
12. Järvamaa Spordiliit
13. Eesti Petanque Klubide Liit
14. Gerd Kanter
15. Mart Tarmak

"Need ühendused ja eraisikud olid kõik selle poolt, et valimised peaksid toimuma vähemalt kahe kandidaadi hulgast. Nüüd kui algab valimiste teine etapp, soovin juba konkreetsemalt keskenduda meeskonna ja programmi tutvustamisele. Tugev meeskond, kuhu on kaasatud osaliselt praegused juhid ja uued tegijad on hea kooslus, millelt edasi minna. Oluline on, et kõigi osapooltega kohtuda ja võimalikud koostöö variandid läbi arutada. Loomulikult ilma teatud muutusteta ei ole võimalik asju muuta, kuid need ei ole süsteemi lõhkuvad, vaid pigem seda arendavad," tutvustas Kallas järgimisi tegevussuundi.