Eesti koondise jaoks oli võistluspäeva kõrghetkeks naiste avavahetus, mille Annika Rihma lõpetas väga südika jooksu järel kolmandana, vaid 17 sekundit juhtinud Šveitsist. Teises vahetuses nappis Evely Kaasikul enesekindlust, sisse tuli mitu viga ja vahe liidritega kärises 7:30 peale, millega naiskond oli pärast teist vahetust seitsmendal kohal. Ankrunaine Marianne Haug väsis palavuses ja ränkadel tõusudel väga ära ja kaotas ühel hetkel kontrolli orienteerumise üle ning kaotas sellega väga palju aega. Lõppkohaks jäi 12. nagu eelmisel aastalgi, kaotust võitjale 22:40.

Naiste võistluse võitis haaravas jooksuduellis Šveits. Nende ankrunaine Judith Wyder alistas pikas lõpuspurdis maailma edetabelijuhi ja lühirajal totaalselt ebaõnnestunud Tove Alexanderssoni Rootsist. Alistunud rootslanna jõudis finišisse 15 sekundit hiljem. Kahe päeva eest lühiraja maailmameistriks tulnud venelanna Natalia Gemperle tõi Venemaa finišisse kolmandana, 2:17 võitjatest. Maailmameistriks tulnud võistkonnas jooksid esimesi vahetusi Elena Roos ja Julia Jakob.

Eesti mehed läksid rajale numbriga neli, mis vastas eelmisel aastal võidetud kohale. Lühirajal kõrge kaheksanda koha saanud Timo Sild ei saanud seekord ühisstardi stressiga hakkama ja eksis väga hea avakilomeetri järel mitme kontrollpunktiga. Vahetuse lõpuks kogunes kaotust 3:58 ja väga tihedas võistluses andis see 38 võistkonna seas alles 21. koha. Teises vahetuses pingutas Lauri Sild nagu suutis, palavuses olid järsud ja pikad tõusud talle täna eriti rasked. Vahetuse lõpuks oli Eesti tõusnud 18. kohale, 7:37 liidritest. Kenny Kivikas tõusis ankrumehena veel kolm kohta ja lõpetas võiduka lõpuspurdiga Valgevene vastu 15. kohal, kaotust 11:42.

Võistlus medalitele oli ülimalt pingeline. Korraldajate meeletuks rõõmuks võitis nende mees Andris Jubelis 18 sekundiga avavahetuse. Eksmaailmameister Edgars Bertuks püsis teises vahetuses liidrite seas ja tuli lõppu neljandana, vaid 20 sekundit tiitlikaitsjast Norrast. Lätlaste tiimi noorim liige, 24-aastane Rudolfs Zernis jooksis maailma tippude vastu igasuguse aukartuseta – ta läks raja avakolmandikul ligi minutiga juhtima ning juhtis Norra ankrumehega duelleerides ligi kolmveerandi rajast 7-mehelise jälitajate grupi ees. Lõpuks noor mees siiski väsis, jäi talle järgi jõudnud jälitajate grupi lõppu ja finišeeris 58 sekundit pärast võitjat, kuid läbi aegade tihedaimas teatefinišis andis see lätlastele alles kaheksanda koha. Maailmameistriteks tulid kolmandat aastat järjest Norra mehed Hallan Steiwer Gaute, Eskil Kinneberg ja Magne Daehli, kes edestasid nelja sekundiga Šveitsi ja kümne sekundiga Prantsusmaad.

Laupäeval on MM-i viimane päev, joosta jääb veel kuninglik tavarada.