Eestlased võistlevad Maailmamängudel orienteerumises, snuukeris ja võistlustantsus


Evely Kaasiku, Sander Vaher, Kenny  Kivikas, Annika Rihma
Evely Kaasiku, Sander Vaher, Kenny Kivikas, Annika RihmaFoto: Tarmo Klaar

Poolas Wroclavis avati mitteolümpiaalade suurimad ülemaailmsed võistlused 10. Maailmamängud (World Games 2017), kus kolmel spordialal – orienteerumises, snuukeris ja võistlustantsus – asub võistlustulle seitsmeliikmeline Eesti koondis.

Wroclavisse sõidab 10-liikmeline Eesti delegatsioon – lisaks sportlastele võistlustantsutreener Ivo Kappet, orienteerumistreener Elo Saue ja orienteerujate tiimi esindaja Paul Poopuu.

Eesti koondisesse kuuluvad:

· Orienteerujad Evely Kaasiku, Annika Rihma, Kenny Kivikas ja Kristo Heinmann sprindis, lühirajal ja sprindi teatevõistluses segavõistkondadele (võistluspäevad 25.-27. juuli)

· Snuukerimängija Andres Petrov (võistluspäevad 26.-30. juuli)

· Võistlustantsupaar Ergo Lükk – Baile Orb standardtantsudes (võistluspäevad 28.-29. juuli)

Maailmamängudele kvalifitseerus ka allveeujuja Ksenia Belomestnova, kes osalemisest siiski loobus.

10. Maailmamängudest võtab osa üle 3000 sportlase 111 riigist, võisteldakse 31 spordialal. Maailmamängud toimuvad Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) egiidi all ning sarnaselt olümpiamängudele iga nelja aasta tagant. Maailmamängud avas ROK-i president Thomas Bach.

Seotud lood:

ROK jälgib ka Maailmamängude programmis olevaid alasid. „Püüame eelseisvate olümpiamängude programmides paindlikud olla ning otsime uusi spordialasid, mis looksid olümpiaprogrammile lisaväärtust. Maailmamängud on üks võistlustest, kus jälgime selle eesmärgiga erinevaid alasid, parimaid sportlasi ja tipptasemel sooritusi,“ ütles ROK-i spordidirektor Kit McConnell.

Nii pääses varasemalt Maailmamängudel kavas olnud ragbi Rio 2016 olümpiamängude programmi. Karate, sportronimine, surf ja pesapall/pehmepall nimetati Tokyo 2020 olümpiamängude kavasse. Veelgi varem, 2000. aastast said olümpiaaladeks senini Maailmamängude kavas olnud sulgpall, triatlon ja taekwondo ning 1996. aastast rannavõrkpall. Tantsusport, karate ja sportronimine valiti ka 2018. aastal toimuvate Noorte Olümpiamängude programmi.