Ideaalsetes oludes toimunud jõukatsumuses said kahekordsete maailmameistrite, vendade Eensaarte ees, magusa revanši Timmo Tammemäe ja Rait Pallo (võistkond ACE Salomon), kes suutsid ainsatena läbida kõik maastikul olnud 98 kontrollpunkti, kulutades selleks 23 tundi ja 7 minutit. Linnulennuliselt oli võitjate läbitud raja pikkus 142,2 kilomeetrit ning punktide väärtussumma 358.

Rain ja Silver Eensaar jäid võitjtele alla nii teevaliku kui liikumiskiiruse poolest, nende skooriks kogunes 348 punkti (läbitud maa: 128,1 km). Kindla kolmanda koha said Venemaa esindajad Oleg Kalinin ja Andrey Švedov (329 pt, 117,4km).

Eestlased võitsid kodustelt Euroopa meistrivõistlustelt kokku 15 medalit. Lisaks üldvõitjatele said kuldmedalid: üle 40a meeste arvestuses Margus Klementsov ja Mati Korrol (319pt, üldjärjestuses 4.koht), üle 65a segavõistkondade arvestuses Tiiu Kaasik ja Toivo Saue (224pt, 89.) ja üle 55a naiste arvestuses Ene Sulg ja Marje Tobreluts (203pt, 125.).

Terve ööpäev kestnud medaliheitluses osales 305 võistkonda ligi 650 orienteerujaga 16 erinevast riigist. Eesti võistkondade võidetud 15 medalile järgnesid Venemaa 11, Läti 9 ja Ukraina 5 medaliga.

Euroopa meistrivõistlused korraldas seiklusspordiklubi X-Team, peakorraldajatena Randy Korb ja Heigo Põld. Ladusalt kulgenud võistlus sai osavõtjatelt palju kiidusõnu nii täpse kaardi, kauni maastiku kui kõrgel tasemel korralduse eest.

12. rogaini Euroopa meistrivõistlused toimuvad tuleval aastal Tšehhis.