Reedest pühapäevani Jõelähtmel toimunud golfi lahtised meistrivõistlused "Estonian Amateur Open 2009 by KPMG" võitis meeste arvestuses kokku 216 löögi ehk raja pariga sakslane Anthony Netto, kes juhtis võistlust kogu turniiri vältel.

Temast kolm lööki rohkem sooritas maailma golfi amatööride edetabelisse kuuluv Toni Hakula. Hakulaga sama löökide arvu, 219-ga jäi teist kohta jagama eestlane Mark Suursalu. Teise ja kolmanda koha järjestuse otsustas viimane mänguring, mille mängis paremini soomlane ning pälvis kokkuvõttes kõrgema positsiooni.

Mark Suursalu sõnul on tänavune kolmas koht tema jaoks üle aastate parim tulemus. "Mänguga olen rahul, kohaga aga päris mitte. Alustasin turniiri üle ootuste hästi, edasi läks keskmises rütmis," kommenteeris Suursalu saavutust.

Meeste arvestuses oli järgmine eestlane Egert Põldma kaheksas.

Naistest võttis võidu sakslanna Franziska Neef, kes näitas kahel viimasel ringil väga tugevat mängu sooritades kolme päeva jooksul 222 lööki. 227 löögiga oli teine sakslane Larissa Steinfeldt. Temast ühe löögi kaugusele jäi Annika Meos, kelle jaoks see oli parim suurturniiril saavutatud koht.

Naistest oli Lil Kuuli 246 löögiga seitsmes, Merlin Palm 248 löögiga kaheksas ning Mari Hütsi 249 löögiga üheksas.