Eestlane tuli jetisõidu maailmameistriks

 (6)
Marten Männi, jetisõit
Marten MänniFoto: Marko Männi

Marten Männi tuli pühapäeval, 13. oktoobril jettide rajasõidu maailmameistrivõistlustel World Finals USA-s Lake Havasus võitjaks klassis Ski Junior 8-12.

Laupäevase kvalifikatsiooni 12-aastane Saku gümnaasiumi õpilane ja klubi Freetime sõitja Marten Männi võitis. Tema klassis oli sõitjaid kokku kümme. Marteni isa Marko Männi sõnul oli jetiga küll enne võistlussõite tehnilisi probleeme ja nende kõrvaldamiseks kulus üksjagu närve ja energiat, kuid otsustavatel hetkedel toimis kõik suurepäraselt.

Suurfavoriidiks peeti Männist aasta vanemat Max Kingi Kanadast, kes esimese finaalsõidu pühapäeval ka võitis, Männi oli teine. Teises sõidus käis Männil võitlus Kingiga viimase kurvini ja Eesti poisil õnnestus maailmameistritiitel endale napsata.

„Võimas võistlus ja võimas tulemus,“ kommenteeris Marko Männi.

World Finals, mis seekord toimus 32. korda, on jetspordi suurvõistlus Lake Havasus Arizona osariigis USA-s, kus oli kohal ligi 400 sõitjat 34 riigist üle maailma. USA-s on riikide arvu poolest vaid olümpiamängud olnud suurem spordiüritus.

Tegemist on tõelise jetifestivaliga, mis kestis 5.-13. oktoobrini ning kuhu kogunes tuhandeid pealtvaatajaid, ei puudunud selle spordiala viimast sõna tutvustav mess ega ka sportlaste paraad linnas. Nädala alguses toimusid amatööride klasside sõidud ning nädalavahetusel pistsid maiuspalana rinda profid, kellele sekundeerisid noorsõitjad.

Marten Männit toetasid maailmameistrivõistlustel Reinpaul, Freetime, AKR Betoni, Riab, Miskort, Heigo Hummel, quakysense, JAK Disain, Evgeny Erukhimov.