Eesti vibulaskjad võitsid rahvusvahelistel turniiridel kolm medalit


Lisell Jäätma
Lisell JäätmaFoto: Eesti Vibuliit

Nädalavahetusel osalesid eestlased kahel rahvusvahelisel vibulaskmise turniiril - Itaalias Roma Archery Trophyl ja Saksamaal Berlin Openil - ning saavutasid kolm poodiumikohta.

Rooma turniiril võitis Robin Jäätma plokkvibu juunioride noormeeste klassis eelringi 592 punktiga. Kokkuvõttes tuli tal leppida neljanda kohaga.

Plokkvibu juunioride neidude klassis võitis võistluse Lisell Jäätma ning treeningkaaslane Meeri-Marita Paas võitis pronksi. Sportvibu naiste klassis saavutas Reena Pärnat 35 naise hulgas 9. koha, Emily Hõim oli 17.

Treener Maarika Jäätma kommentaar: “Taaskord võib Türi Vibukooli noorte plokkvibu laskjatega igati rahule jääda. Eelvoorudes lasid kõik head tulemused. Robin lõpetas kvalifikatsiooni esimesel kohal, korrates Eesti rekordit, Meeri-Marita teisel kohal ja Lisell neljandal kohal. Ka duellides osutasid nad tugevat vastupanu. Lõpptulemuseks Lisellil kuldmedal, Meeri-Marital pronksmedal ja Robin lõpetas neljandal kohal. Aeg ja harjutamine annavad kokku saavutused.”

Seotud lood:

Berliinis toimunud turniiril näitas Karl Kivilo tugevat laskmist, võites nii eelringi 568 punktiga kui ka duellid. 87 plokkvibu mehe hulgas saavutas Evert Ressar 43. koha.

Karl Kivilo kommentaar: “Peale gümnaasiumi lõpetamist olen pühendunud rohkem treeningutele. Tulemused on paranenud ja enesekindlus on sellest tõusud. Berliini võistluse võidust sain võimsa kogemuse ja motivatsiooni edasi treenimiseks. Tänan kõiki oma toetajaid ja poolehoidjaid.”