Eesti tulevikulootus näitab Pühajärve kiirmaleturniiril väga head mängu

 (2)
Male Balti tsooniturniir, Ottomar Ladva
Male Balti tsooniturniir, Ottomar LadvaFoto: Priit Simson

Pühajärve kiirmaleturniiril mängiti täna 19 vooru. Tippu tõusis suurepäraselt esinenud suurmeister Aleksei Širov (Läti), kes võitis 17 partiid ning viigistas vaid Ottomar Ladva ja Loek van Welyga (Holland).

Superpäev oli ka Ladval, kes võitis 17, kaotas ühe (Margeir Peturssonile) ja viigistas samuti ühe mängu.

Širov tõusis sellega ka liidriks 25 punktiga 27st. Ladval on 24, 3.-4. kohta jagavad Sergei Šipov (Venemaa) ja van Wely 23 punktiga. Kaido Külaots on seitsmes (20p) ja Jaan Ehlvest kaheksas (19p).

3. grupi parimana on 11. kohal Olev Schults 18, 4. grupis juhib Ants Vihmand 17 ja 5. grupis Aleksander Atonen 6,5 punktiga.

Naiste konkurentsis on asi läinud väga pingeliseks. Dana Reizniece-Ozolal (Läti) on 16,5 ja Mai Narval 15,5 punkti. Homme seisab neil ees ka omavaheline kohtumine.

Homne päev tõotab veel tuliseid lahinguid, järele jäänud kuues voorus on Širovil vaja mängida Ehlvesti, Nybäcki, Seemani ja Külaotsaga. Ladval on veelgi raskem – van Wely, Ehlvest, Nybäck, Seeman ja viimases voorus, nagu paljudel varasematel turniiridelgi, oma treener Külaots. Esikohapretendentidest van Welyl on veel mängimata Ladva ja Ehlvestiga, Šipovil Peturssoni ja Reizniece-Ozolaga.

Turniir lõpeb pühapäeval, 29. novembril. 34 osavõtjat mängivad omavahel kõik läbi – kokku 33 vooru.