Eesti tippsportlane Itaalias: üritan siit võimalikult ruttu minema pääseda

 (20)
Reena Pärnat
Reena PärnatFoto: Ilmar Saabas

Eesti vibulaskur Reena Pärnat on hetkel Roomas treenimas, kuid üritab esimesel võimalusel koronooviiruse poolt räsitud Itaaliast pääseda.

"Olen hetkel Rooma lähedal treenimas (tulime üleeile Cantalupast siia). Plaanis oli paari päeva pärast autoga Lausanne`i laagrisse sõita. Hetkel tundub see plaan üsna võimatu (piirkondade vahel on liikumine piiratud kogu Itaalias)," kirjutas Pärnat sotsiaalmeedias.

Eestlanna avaldas lootust, et suudab kohalikele ametivõimudele selgeks teha, et olümpia katsevõistluste tõttu on tal ülioluline juba täna Itaaliast lahkuda.

"Nüüd on eesmärgiks Itaaliast minema saada ja seda võimalikult ruttu. Loodan, et mul õnnestub kahe rongiga jõuda lennujaama ja et õhtust Rooma-Genfi lendu ei tühistata ning et kõik kontrollid loevad mu reisimisvajaduse põhjendatuks. Asun varsti teele ja plaanin rohkem aega, et kõik kontrollid läbida. Seiklen siin ja proovin ametnikele selgitada, miks on lähenevad treeninglaagrid ja olümpia katsevõistlused piisavad põhjendused riigist lahkumiseks," lisas Pärnat, kes sai 2012. aasta suveolümpiamängudel 33. koha.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!