Eesti sulgpallurid said teada vastased olümpiamängudel

 (1)
Kati Tolmoff
Kati TolmoffFoto: Eero Vabamägi

Täna toimus Rio de Janeiros olümpiamängude sulgpallivõistluse tabelite loosimine. Eesti sulgpalluritest lunastasid OM-pääsme meeste üksikmängus Raul Must ja naiste üksikmängus Kati Tolmoff.

Meeste üksikmängus loositi olümpiavõistlust alustavad 41 sportlast 13 alagruppi. Raul Musta viis loos ühte gruppi koos viienda asetusega ja maailma edetabelis 5. kohal oleva taanlase Jan Östergaard Jorgenseniga. Ka alagrupi teine vastane on Euroopa mängija, Prantsusmaa esinumber Brice Leverdez, kes asub maailma edetabelist Mustast vaid koht kõrgemal 39. kohal. Leverdeziga on Mustal omavaheliste varasemate kohtumiste seis viigis 2:2. Jorgenseniga on Must maailma edetabeli turniiridel kohtunud korra ja pidi toona vastu võtma kaotuse.

Kati Tolmoffi loos seekord väga ei soosinud. Tema alagrupis on neljanda asetusega ja maailma edetabelis neljandal kohal asuv Ratchanok Intanon Taist. Ka teine vastane on Tolmoffist (BWF 71.) maailma edetabelis mitukümmend kohta kõrgemal paiknev Yip Pui Yin Hongkongist, kes on maailma edetabeli 34. reket. Intanoniga on Tolmoff kohtunud kaks aastat tagasi, kui võitis tailanna. Yip Pui Yiniga mängib Eesti esireket esmakordselt Rios.

Edasi kaheksandikfinaalidesse jõuab iga alagrupi võitja. Sulgpallurid alustavad OMi 11. augustil.