Eesti sulgpallur mängib EM-il kahe medali nimel


Eesti sulgpallur mängib EM-il kahe medali nimel
Catlyn Kruus ja Ramona ÜprusFoto: Eesti Sulgpalliliit

Sulgpalli noorte EM-l Gnieznos on Catlyn Kruus jõudnud kahte veerandfinaali ja võitleb täna medali nimel paarismängus Ramona Üprusega ja segapaarismängus Tauri Kilkiga.

Paarismängus võis Kruusilt ja Üpruselt loota kaheksa parema hulka jõudmist, kuna noorte Euroopa karikaetappidel on näidatud häid tulemusi ning edetabeli punktide alusel saadi EM-ks kuues paigutus. Teel veerandfinaali alistasid Kruus ja Üprus esimeses ringis Küprose mängijad Kattirtzi ja Michaeli 21-13, 21-9. Teises ringis saadi jagu Norra Abusdal ja Murtazalieva samuti kahes geimis.

Kaheksandikfinaalis oli vastas kahes tugevast üksikmängijast koosnev üheksanda paigutusega paar Heli Neiman Iisraelist ja Veranika Tarusava Valgevenest. Kruus ja Üprus võitsid mängu kindlalt 21-12, 21-9. Veerandfinaalis tuleb vastu seista teise asetusega venelannadele Anastasia Boiarunile ja Alena Iakovlevale.

Segapaarismängus võib Kruusi ja Kilki pääsu veerandfinaali pidada mõnevõrra üllatuslikuks. Asetamata paarina võideti kõigepealt Rootsi ja Walesi paare. Seejärel alistati kaheteistkümnenda paigutusega austerlased Kai Niederhuber ja Emily Wu 22-20, 24-22. Kaheksandikfinaalis saadi kolmes geimis jagu kuuenda asetusega hispaanlastest Jacobo Fernandezist ja Lucia Rodriguezist 15-21, 21-19, 21-15. Veerandfinaalis tuleb mängida võistkondlikuks Euroopa meistriks tulnud Taani võistkonna esindajate William Kryger Boe ja Emilia Nesiciga.

Ka üksikmängus esines Catlyn Kruus edukalt ja sai 9. koha. Veerandfinaalist jäi selles mänguliigis napilt puudu, kui kaheksandikfinaalis tuli peale pikka heitlust vastu võtta kaotus iirlannalt Sophia Noblelt 21-10, 12-21, 18-21.