Eesti sulgpallikoondis võitis Fääri saari ning võitleb koha eest finaalturniiril

 (1)
Getter Saar
Getter SaarFoto: Eesti Sulgpalliliit

Bulgaarias Sofias toimuval sulgpalli võistkondliku EM-i valikturniiril on Eesti ühe võidu kaugusel finaalturniiri pääsmest. Teisel võistluspäeval alistasid Eesti sulgpallurid kindlalt 5:0 Fääri saarte võistkonna.

Kõik mängud võideti kahes geimis ning võidupunktid tõid Raul Must ja Getter Saar üksikmängudes, Kristin Kuuba ja Mihkel Laanes segapaarismängus, Kristin Kuuba ja Helina Rüütel naiste paarismängus ning Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner meeste paarismängus.

Homme, kui mängitakse võõrustaja Bulgaariaga, seisab Eesti võistkonnal ees otsustav kohtumine pääsu eest 12 riigi hulka, kes võistlevad veebruaris Poolas finaalturniiril. Bulgaaria ja Eesti vastasseisus on maailma edetabeli punktide alusel soosik Bulgaaria. Nii naiste üksikmängus kui paarismängus kuuluvad bulgaarlannad Euroopa tippu ja maailma edetabelis esi-30 sekka. Seetõttu on Eesti suurem lootus Bulgaaria vastu võtta punktid eeskätt meeste üksikmängus ja paarismängus ning tõenäoliselt otsustavaks kujunevas segapaarismängus.