Eesti saalihokimeister pääses Eurokarika finaalturniirile!

 (9)
Eesti saalihokimeister pääses Eurokarika finaalturniirile!
Foto: SK Augur---

Valitsev Eesti saalihokimeister SK Augur pääses Euro Cupi finaalturniirile, alistades täna Ungaris lõppenud valikturniiri finaalis Moskva oblasti Olimpi 6:1 (2:0, 2:0, 2:1).

Auguri mängijad näitasid finaalis suurepärast mängu, Vene klubil ei lastud oma tavapärast taktikat kasutada.

Auguri poolel oli taas suurepärases hoos Jani Karhulahti, kes vormistas kübaratriki, ühe värava lisasid Panu Majuri, Argo Kungla ja 18-aastane Dmitri Sevoldajev.

Auguri väravas tegi aeg-ajalt supertõrjeid Jani Parviainen, alles viimasel minutil visati tema selja taha ainus pall.

"Eriti vahva on seda turniiri võita," ütles Parviainen Delfi Spordile. "Pärast Eesti meistritiitli võitmist võtsime kohe eesmärgiks pääsu Euro Cupi finaali, et mängida maailma parimate meeste vastu. Mulle isiklikult loeb see väga palju."

Auguri mängiv treener Argo Kungla: "Finaal on ikkagi finaal, alagrupimängud ja poolfinaal on hoopis teine lugu. Meil olid mängu alguses jalad veidi rasked, jäid niiöelda riietusruumi. Aga kaks väravat andsid meile indu juurde ja tundus, et venelased murdusid juba nende tabamuste järel."

"Millegipärast Venemaa klubi justkui nagu ei uskunud enda võimetesse, aga meil oli superfiiling ja usk, et võidame. Kokkuvõttes on uskumatult hea tunne, et turniiri võitsime. Finaalturniiril on nüüd meie eesmärgiks ületada Jõgeva Tähe eelmisel aastal saavutatud 7. koht," lisas Kungla.

Seotud lood:

Finaalturniir toimub 6.-9. oktoobril Valmieras.

Delfi ajakirjaniku reisi Ungarisse toetasid SK Augur ja Eesti Saalihoki Liit.