Eesti saalihokikoondis kaotas Taanile ega pääsenud kaheksa parema hulka

 (6)
Eesti vs Taani saalihoki
Eesti vs Taani saalihokiFoto: Martin Flousek/IFF

Prahas jätkuvatel saalihoki maailmameistrivõistlustel kaotas Eesti meeskond kaheksandkfinaalis 2:3 (0:1, 1:0, 1:2) Taanile. Viimati jäi Eesti MMil esikaheksast välja 2012. aastal, kui turniir lõpetati 9. kohaga.

Eesti suutis kahel korral üheväravalisest kaotusseisust välja tulla, kuid lõppsõna jäi ikkagi taanlastele - nende võiduvärava viskas Mikkel Skov Nielsen kaheksa minutit enne viimase kolmandiku lõppu.

Meie meeskond oli kohtumises küll üritavam pool, aga alt vedas realiseerimine – Taani väravavahi Mike Trolle tugevus oli ette teada ja see mängu ära otsustaski. Väravavõimalusi avanes Eestil oluliselt rohkem (pealevisked IFF kanali andmetel 42:15), aga sihile jõudsid rohkem taanlased.

Kohtumine algas ettevaatlikult ja luuravalt – mõlemad meeskonnad kaitsesid pigem konservatiivselt, et välistada vastaste kontrarünnakuid. Kui Taani alustas pressingut alles keskjoonelt, siis Eesti veidi kõrgemalt, ent soovitud pallivõitmised jäid harvadeks. Taani asus kohtumist juhtima 8. minutil, kui Emil Odfeldti vise üllatas Eesti väravas seisnud Daniel Vaigurit.

14. minutil avanes Eestil väga hea võimalus viigistamiseks ja enamakski, kui Taani ründaja Mathias Glass teenis hokikepiga Kristo Lehiste pea tabamise eest viieminutilise eemaldamise. Paraku ei suutnud Eesti arvuline ülekaal Trollet üle mängida ja pausile mindi taanlaste 1:0 eduseisus.

Seotud lood:

Esimese vaheaja järel domineeris Eesti mängu tugevamini. Enamiku ajast hoiti palli enda valduses ja Taani väljakupoolel. Trolle tõrjus esimesest kolmandikust tuttaval kõrgel tasemel, aga 33. minutil tegi väikese vea, kui jättis esimese nurga hetkeks valveta. Eesti ründaja Patrik Kareliusson kasutas avanenud šansi hiilgavalt ära ja sokutas palli ise värava taga asetsedes pisikesest pilust võrku.

Pärast viigiväravat teenis Eesti 2-minutilise arvulise ülekaalu, mille ajal serveeris Kareliussion oivalise väravavõimaluse Adam Widencrantzile, ent täna 28. sünnipäeva tähistanud Trolle tõrjus taas. Puhkama mindi 1:1 viigiseisul, aga tõrjete saldo – Trolle 19, Vaigur 7 – näitas selgelt, et domineerivam pool oli mängus Eesti.

Eesti jätkas viimasel kolmandikul samas taktis, aga 46. minutil asus Taani juhtima, kui Vaigur ei näinud täpselt keskjoone lähistelt sooritatud Jesper Schmidti viset. Taani 2:1 edu kestis aga kõigest 42 sekundit, viigi tõi tabloole Mats Tamme. Veidi pärast seda oli Eesti lähedal juhtväravale, kui Rickard Rydell tabas posti.

Realiseerimata võimalused maksid Eestile kätte 52. minutil, kui Taani kiirrünnaku realiseeris 3:2 juhtväravaks Mikkel Skov Nielsen. Eesti poolelt tabas Rydell veel korra posti, häid ja väga häid võimalusi oli teistelgi, aga palli väravasse ei saadud. 2.50 enne normaalaja lõppu võttis Eesti peatreener Risto Lall aja maha ja prooviti ka kuue väljakumängijaga, aga väravani ei jõutud ja vastu tuli võtta kaotus.

Taani kohtub homme mängitavas veerandfinaalis MM-finaalturniiri võõrustaja Tšehhiga. Eesti jätkab turniiri mängudega 9.-12. kohale, kus minnakse vastamisi tänase kaheksandikfinaali Saksamaa – Kanada kaotajaga.

Kui Eesti kogus C-alagrupis kolm võitu (Austraalia langes 11:5, Poola 4:3 ja Tai 11:4), siis Taani sai B-alagrupis kolm kaotust. Esmalt jäädi 3:9 alla Norrale, siis 1:7 Soomele ja eile 0:25 (!) Rootsile. Aus on märkida, et tollest kohtumisest Taani jaoks enam midagi ei sõltunud ning täna Eestiga peetavat matši silmas pidades säästeti jõudu.

Eesti oli Taaniga viimati kohtunud 2016. aasta MMil, kui mängus 5.-8. kohale saadi lisaajal 5:6 kaotus. Sama aasta MM-valikturniiril võeti TTÜ spordihoones aga 7:2 võit.