Eesti läheb kodusele suvebiatloni MM-ile parimas rivistuses


Suvebiatloni MM
Suvebiatloni MMFoto: Jan Treier

24.-28. augustini toimuvad Otepääl Tehvandil suvise laskesuusatamise maailmameistrivõistlused, kokku võtavad võistlustest osa 24 riigi sportlased.

Suvebiatloni MM-il pääseb ühe vanuseklassi kohta võistlema igast riigist 4 meest ja 4 naist.

Eesti täiskasvanute koondisesse pääsesid Rene Zahkna, Kalev Ermits, Kauri Kõiv, Roland Lessing, Johanna Talihärm, Kadri Lehtla, Grete Gaim ja Kristel Viigipuu.

Seotud lood:

Koondise füüsilise ettevalmistuse treener Ilkka Luttunen kinnitab, et oodata on kindlasti põnevat võistlust. “Eesti eest asuvad võistlustulle kõik meie parimad,” sõnas Luttunen, kelle sõnul on suvine võistlus kahtlemata oluline: “Nii Eesti kui ka teised koondised on terve suve valmistunud talvisteks jõuproovideks ning suvebiatloni võistlus on sellel teel kahtlemata oluline verstapost.”

Ettevalmistuse koha pealt kinnitab võistluskomisjoni esimees Aivar Nigol, et kõik sujub plaanipäraselt. “Korraldame suvebiatloni MM-i juba teist korda, mis tähendab, et meil on olemas väärtuslikud kogemused, mida rakendada. Kindlasti ootame korraldajana seda, et meie sportlased hästi esineksid, kuid oluline on ka see, et meie külalised rahule jääksid ning tahaksid 2017. aasta märtsikuus toimuva IBU karikasarja võistluse ajal siia tagasi tulla,” rääkis Nigol.