Eesti kestvusratsutajad said Põhjamaade meistrivõistlustelt pronksmedalid

 (1)
Eesti kestvusratsutajad said Põhjamaade meistrivõistlustelt pronksmedalid
AFP/Scanpix

Möödunud nädalavahetusel peeti Taanis Knuthenborgis Balti- ja Põhjamaade meistrivõistlused kestvusratsutamises, kus Eesti oli esindatud nii võistkondlikult kui individiuaalselt, saavutades mõlemas arvestuses kolmandad kohad.

120-kilomeetrisel distantsil asusid Eestit esindavatest sportlastest tiitlit jahtima Virge Laur ja Filly Bella, Kairit Kalbre ja Baltimor, Marilyn Uusna ja Nero ning Egle Kalev ja Frank Fränk. Võistkondlikus arvestuses läks kirja kaks paremat tulemust ning Eestil piisas Filly Bella ja Frank Fränki lõpetamisest, et tagada Norra ja Rootsi järel pronksmedalid. Individuaalselt naaseb kodumaale pronksmedaliga Virge Laur hobusega Filly Bella.

Kestvusratsutamine on hobuste kiirus- ja vastupidavusvõistlus, mis paneb proovile ratsaniku oskused maastikul ratsutamiseks ning hobuse õigesti käsitlemiseks. Hobustele tehakse distantsi jooksul mitu veterinaarülevaatust ja ainult need hobused, kes läbivad veterinaarkontrolli edukalt, saavad teekonda jätkata ja lõpus arvessemineva tulemuse.