Eesti kuulub viieliikmelisse alagruppi, kust pääseb järgmisse ringi ehk veerandfinaali kaks paremat. Kuna Eesti alagrupis on ka parima asetusega tiitlikaitsja Prantsusmaa, siis on iga võit ülejäänud võistkondade üle väga tähtis.

Esimeses voorus tuli Eesti mängijatel vastu astuda alagrupis teise paigutusega Ukrainale. Ukraina koondise mitmed mängijad said eelmisel aastal kuni 17-aastaste EM-il võistkondliku pronksmedali. Täna õnnestus Eesti sulgpalluritl aga Ukraina üle mängida tulemusega 4:1.

Tasavägises matšis said esimeses mängus segapaaride kohtumises olulise võidu kolmes geimis Ramona Üprus ja Oskar Männik, kes võitsid 16:21, 21:12, 21:14 Vjatseslav Jakovlevi ja Polina Tkatši. Eesti edu kindlustas meeste üksikmängus Tauri Kilk võiduga Jevgeni Stolovoi üle 21:14, 21:13.

Kolmandas mängus, mis kujunes kohtumise pikimaks, pidi Catlyn Kruus vastu võtma napi kaotuse Polina Buhrovalt 17:21, 21:17, 19:21. Eestile kohtumise võiduks vajaliku kolmanda võidupunkti tõid paarismängus Mario Kirisma ja Oskar Männik, alistades 21:18, 21:17 Volodimir Koluzajevi ja Vitali Reva. 4:1 võidu vormistasid Eesti koondisele naiste paarismängus Kruus ja Üprus, kes võitsid Polina Buhrova ja Maria Stoliarenko 18:21, 23:21, 21:16.

Homme seisab Eestil ees kohtumine Prantsusmaaga, kes täna võitis 4:1 Šveitsi. Viies võistkond Eesti alagrupis on Sloveenia.