Eesti judoäss Aleksei Budõlin on taas olümpiapronksi võrra rikkam


Eesti Judo Meistrivõistlused
Aleksei Budõlin.Foto: Hendrik Osula

2000. aasta Sydney olümpiamängudel kuni 81 kg kaaluvate meeste konkurentsis judos pronksmedali võitnud Aleksei Budõlinil läks autasu 2010. aastal kaduma. Seejärel pöördus ta Rahvusvahelise Olümpiakomitee ROK-i poole, et saada medalist duplikaat. Üheksa aastat hiljem ROK leebuski ja eraldas Budõlinile uue medali.

Budõlini olümpiamedal ja üks MM-medal läksid kaduma reisil USA-st Eestisse. Autasud olid judokal kaasas noortele sportlastele näitamiseks. Lennureisil läks aga pagas kaduma ning nendega koos ka medalid. ROK ei soovinud esialgu aga uut medalit väljastada, kuna Budõlinil puudus juhtumi kohta politseiraport. Nüüdseks on asjad aga laabunud.

„Kui olümpiamedal läheb õnnetul kombel kaduma, võib kuluda isegi terve kümnend selle asendamiseks. Sydney 2000 OM-ilt pronksi võitnud judoka Aleksei Budõlini medaliga just nii läks. Täna (kolmapäeval) sai Malena Budõlin EOK spordidirektor Martti Rajult kätte oma isa asendusmedali, et viia see endaga kaasa Šveitsi, kus Aleksei Budõlin töötab koondise treenerina,“ Facebooki lehekülg Olen Olümpiafänn.