Eesti fitness-sportlased võitsid Arnold Schwarzeneggeri silme all medaleid


Eesti fitness-sportlased võitsid Arnold Schwarzeneggeri silme all medaleid
Endla VaherFoto: Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit

20.–22. septembril toimus Barcelonas mainekas kulturismi- ja fitnessivõistlus Arnold Classic Europe, kus oli kohal ka võistlusele nime andnud legendaarne Arnold Schwarzenegger isiklikult.

Eestist oli võistlemas 13 sportlast. Reedel, 20. septembril oli võistlemas Egert Oiov, kes saavutas classic physique -175 võistluskategoorias tubli 4. koha.

Laupäeval, 21. septembril võisteldi naiste fitnessis, wellness fitnessis, fitmodel kategoorias ja päeva lõpetas IFBB Elite Pro show, kus olid võistlemas ka kaks Eesti Pro divisjoni võistlejat – Andra Vagur ja Reet Reimets.

Naiste fitnessi kategoorias esindas Eestit kaunis Endla Vaher, kes võitis hõbemedali, kõrget taset näitasid ka Eesti fitmodeli võistlejad – Arina Vassiljeva võitis kuldmedali ja 2018. aasta maailmameister Olga Sibanova hõbeda.

Pühapäeval, 22. septembril oli kord Eesti bikinifitnessi võistlejate käes – Agne Kiviselg saavutas bikinifitness –169 kategoorias 4. koha ning Julia Tšižova sai samas pikkuskategoorias hõbemedali.

Paljude nimetatud fitnessi-võistlejate järgmine suurem etteaste on 2. novembril Tartus, mil toimuvad Eesti Meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis.