Eesti dopingupatuste seas annavad tooni kulturistid ja jõutõstjad. Koguni kolm kulturisti kannab eluaegset võistluskeeldu

 (23)
Ivo Parveots.
Ivo Parveots.Foto: ivoparveots1/Instagram

Sel nädalal jõudis avalikkuse ette info, et kulturist Ivo Parveots on andnud positiivse dopinguproovi. Ametlikku karistust ei ole talle veel määratud, kuid pilk Eesti Antidopingu kodulehele reedab, et Eesti kulturistidel on dopinguga probleeme olnud varemgi.

Eesti Antidopingu kodulehel on välja toodud sportlased ja treenerid, kellele on dopinguga seotuse tõttu määratud võistluskeelde. Praeguse seisuga on seal kirjas kaheksa nime ehk kaheksal inimesel on kehtiv karistus. Neist kolm on kulturistid, kolm jõutõstjad ning lisaks veel üks ujumistreener ja alaealine ujuja.

Kolmest võistluskeelu all olevast kulturistist kannavad kõik eluagset võistluskeeldu. Nendeks meesteks on Viktor Tkatšenko, Marek Kalmus ja Aleksandr Aleksejev.

Jõutõstjad Romek Velt, Sergei Zaitsev ja Moonika Aus kannavad kõik nelja aasta pikkust võistluskeeldu. Kõik saavad võistlusareenile naasta 2021. aastal.

Sarnaselt kulturistidele kannab eluagset keeldu ka ujumistreener Nikolai Borzov, kes ei tohi enam kunagi treeneritööd teha.

Kaheksandana on nimekirjas alaealine ujuja, kes jäi eelmisel suvel vahele anaboolsete steroididega ning võib võistlusareenile naasta 2019. aasta 13. juulil.