EASL-i peasekretär Tarmo Jaakson valiti Euroopa Üliõpilasspordi Liidu täitevkomitee liikmeks


EASL-i peasekretär Tarmo Jaakson valiti Euroopa Üliõpilasspordi Liidu täitevkomitee liikmeks
Foto: Facebook/Tarmo Jaakson

Wroclawis (Poola) toimus kahel päeval Euroopa Üliõpilaspordi Liidu (EUSA) üldkogu, mille tähtsaimaks päevakorrapunktiks olijuhtorganite valimised.

Eestist kandideeris EUSA täitevkomitee liikmeks Eesti Akadeemilise Spordiliidu (EASL) peasekretär Tarmo Jaakson. Kuigi sõel oli päris tihe, sest üheteistkümnele täitevkomitee liikmele oli algselt kandidaate 21, siis ometi osutus Jaakson juba esimeses hääletusvoorus valituks.

Varem on olnud täitevkomitees Eestist Tiina Beljajeva-Möll. Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Liidu täitevkomitee liige on Kairis Ulp, kes on ka EASL juhatuse liige.

EUSA presidendiks valiti tagasi poolakas Adam Roczek, kellel seekord vastaskandidaat puudus. Asepresidentideks valiti Haris Pavletic (Horvaatia) ja Kemal Tamer (Türgi). Asepresidendiks kandideeris ka Ceslavas Garbaliauskas Leedust, kuid temal ei õnnestunud valituks saada, küll valiti ta tagasi täitevkomitee liikmeks.

Üldkogu ajal valis täitevkomitee ka EUSA Mängude läbiviija aastal 2020, milleks osutus Belgrad.

Juulis toimuvad III EUSA Mängud Zagrebis ja Rijekas (Horvaatia), millest võtavad esmakordselt osa ka Eesti üliõpilassportlased.