Donald Trump tahab spordivõistlusi tagasi: olen väsinud 14 aasta taguste mängude vaatamisest

 (6)
Donald Trump tahab spordivõistlusi tagasi: olen väsinud 14 aasta taguste mängude vaatamisest
Donald TrumpShawn Thew/CNP/AdMedia/SIPA

Sarnaselt ülejäänud maailmale pole ka Ameerika Ühendriikides juba üle kuu spordivõistluseid toimunud. USA president Donald Trump avaldas soovi, et peagi võiks olukord muutuda.

"Me peame spordivõistlused tagasi saama," vahendas USA Today Trumpi öeldut teisipäeval Valges Majas toimunud pressikonverentsil. "Olen väsinud vaatamast 14 aasta taguseid pesapalli kohtumisi. Mul ei ole olnud tegelikult neid väga aega vaadata. Ütleksin, et vaatan ehk ühe löögi ja siis pean tööle naasma."

Kolmapäeval teatas Trump, et soovib hakata USA-s piiranguid vähendama. Tema sõnul taasavatakse mõned USA osariigid juba sel kuul, seega enne varem teada antud 1. mai tähtaega.

USA Today teatel peab Trump piirangute osas läbirääkimisi ka spordijuhtidega. Teiste hulgas peab Trump nõu korvpalliliiga NBA kommissari Adam Silveri, pesapalliliiga MLB juhi Rob Manfredi, Ameerika jalgpalliliiga NFL-i kommissari Roger Goodelli ja jäähokisarja NHL-i komissari Gary Bettmaniga.

Viimaste andmete kohaselt on USA-s tuvastatud 644 348 koroonaviirusesse nakatunut. Viirus on USA-s nõudnud 28 554 inimese elu. Sellest paranenuid on teadaolevalt 48 708.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!