Võistluste vältel peetud kümne sõidu tulemuste põhjal kuulutati maailmameistriks koduvetes tiitlit kaitsnud Tom Slingsby.

Deniss Karpak (Kalevi Purjespordikool) lõpetas tänavuse MM-i 26. kohal. Kokku 117 punkti tõid sportlasele finaalsõitudes 18., 6., 23. ja 48. kohad ning kvalifikatsioonisõitudes 19., 48., 16. ja 32. kohad, üks võit ning üks 2. koht.

Maailmameistritiitel läks austraallasele Tom Slingsbyle 27 punktiga, hõbemedalil järgnes argentiinlane Julio Alsogaray kahepunktise vahega ning pronksi sai hispaanlane Javier Hernandez 39 punktiga.

Hõbelaevastikus võistelnud Argo Vooremaa (Rein Ottosoni Purjespordikool) sai kokkuvõttes 97. koha. Kvalifikatsioonisõitude stabiilne seeria 32., 30. 37., 30., 29. ja 2. kohaga ning finaalsõitude 46., 32. ning kaks 36. kohta andsid kokku 227 punkti.

MM-il võistles Laser-purjetajate eliit kogu maailmast, osalesid 157 sportlast 57 riigist. Terrigalis sõideti välja ka 10 pääset Qingdao olümpiaregatile, kuhu üldse pääsevad 40 Laser-purjetajat.

Deniss Karpak võitis Eestile olümpiapileti juba 2007. aasta MM-il Portugalis Caiscais.

Eesti purjetajate osalemist MM-il toetavad Samsung, Starter, Marinepool, LTT, KSA Silmakeskus, Eesti Ehitus, Matek, Hawaii Surf, NG Investeeringud, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.