Denis Grabe teenis Eurotouri osavõistlusel 178 osaleja seas kolmanda koha


Denis Grabe teenis Eurotouri osavõistlusel 178 osaleja seas kolmanda koha
Denis GrabeFoto: E&R Walker

Denis Grabe saavutas Austrias Klagenfurtis peetud Eurotouri osavõistlusel 178 osaleja konkurentsis kolmanda koha, kui pidi poolfinaalis tunnistama hollandlase Marc Bijsterboschi nappi 9:8 paremust.

Juba veerandfinaalis oli Grabel selg vastu seina, kui pidi poolfinaali pääsuks tulema välja väga raskest 6:8 kaotusseisust. Ennastsalgavat mängu näidanud Grabel see ka õnnestus ning võiduga 9:8 portugallase Miguel Silva üle oli Eesti esindaja pääsenud poolfinaali.

Ka poolfinaali algus oli Grabe jaoks ülimalt keeruline. Hollandi esindaja Marc Bijsterbosch näitas väga kõrgetasemelist mängu ning läks kohtumist juhtima lausa 7:3. Sellel vastas Grabe, näidates oma parimat vormi ning võttes järjest koguni viis freimivõitu, mille tulemusena oli tablool seisuks 8:7 Grabe kasuks. Lõpuheitluses oli tegemist juba kõige otsesemas mõttes närvide mänguga, milles jäi 9:8 peale Bijsterbosch.

Asja teeb eriliseks see, et üks etapp varem kohtusid poolfinaalis täpselt samad mehed. Toona jäi seisuga 9:7 peale Grabe, kes pidi finaalis tunnistama austerlase Mario He paremust.

“Hea meel on tõdeda, et viimastel suurturniiridel olen kõrges konkurentsis suutnud näidata oma parimat taset - olen viimased kaks Eurotouri osavõistlust lõpetada poodiumil ning tõusnud sellega Euroopa edetabelis kolmandale kohale,” ütles Grabe pärast poolfinaalkohtumist.

Seotud lood:

Austria Eurotouri osavõistluse võitis Kreeka esindaja Aleksander Kazakis (käesoleva aasta märtsikuus toimunud Datel Tallinn Open hõbemedali omanik), kes alistas ülimalt pingelises finaalis Bijsterboschi 9:8.

Euroopa edetabelit juhib valitsev maailmameister sakslane Joshua Filler (2560 punkti), talle järgnevad hollandlane Bijsterbosch (2225 punkti) ja Grabe (2200 punkti).