Denis Grabe saavutas US Openi peaproovil teise koha

Denis Grabe
Denis GrabeFoto: E&R Walker

Eesti esinumber Denis Grabe saavutas Ameerika Ühendriikides kõrgetasemelisel piljarditurniiril suurepärase teise koha.

Turniiri teeb eriliseks asjaolu, et võistlustele pääseb osalema vaid 32 piljardisportlast ning see peetakse igal aastal vahetult enne aasta ühte suursündmust – International 9-Ball Open turniiri (endise nimega US Open).

Kõrge osalustasu tõttu (500 USD) osalevad turniiril vaid maailma parimad piljardisportlased, sama kehtib ka täna algava International 9-Ball Openi puhul, kus turniirile pääsemiseks on vaja osalustasuna välja käia lausa 750 dollarit.

Lihtsaid vastaseid kummalgi turniiril ei ole. Grabe võitis Dismal Swamp Classic turniiril üksteise järel kõik vastased – Ladin, Kennedy, Roberts, Van Boening (5-kordne US Openi võitja), Gomez. Nii jõudis Grabe otse finaali.

Finaalis läks Grabe vastamisi Euroopa Mosconi Cup meeskonda kuuluva šotlase Jayson Shaw`ga, kes oli finaali pääsenud läbi kaotusringi mängude. Nimelt pidi Shaw kolmandas ringis võtma vastu kaotuse Gomezi käest, keda Grabe kohe järgmises ringis 8:6 võitis.

Finaalkohtumise võitis Shaw Grabe vastu seisuga 12:3.

128 piljardisportlasega aasta üks suurimaid piljarditurniire International 9-Ball Open saab alguse juba täna. Osalejate nimekirjast leiab ka maailma edetabeli 11. real paikneva Denis Grabe, kellel eelmisest aastast on samalt turniirilt ette näidata lausa viies koht.