DELFI VIDEOD: Eesti võitis eriolümpial esimesed medalid

 (1)
DELFI VIDEOD: Eesti võitis eriolümpial esimesed medalid
Foto: Facebook/Eesti Eriolümpia

Eesti koondis on Ramsaus toimuval eriolümpial võitnud juba mitmeid medaleid. Esimene poodiumikoht saavutati esmaspäevasel suusavõistlusel, eile lisandus veel kolm poodiumikohta.

Kaarina Igo Vaeküla koolist võitis 5 km vabatehnika suusatamises hõbemedali. "Sõit oli raske, rada oli pehme, aga Kaarina andis endast parima ja raja ääres ergutati kõiki sportlasi võrdselt- see andis jõudu,” rõõmustas eriolümpia spordidirektor Siret Kruk sportlase edu üle. Michael Tarankov sai samal distantsil viienda koha.

Täna tuli medlilisa 1 km vabatehnika suusatamises. Hanti Sep (Vaeküla kool) sai kulla, Grete Soolo (Lahmuse kool) hõbeda ja Laura Viidemann (Kosejõe kool) pronksi. Kõik võistlesid erinevates divisjonides.

Grazis toimuvatel saalihoki võistlustel mängib Eesti meeskond tugevuselt teises divisjonis. Alagrupimängudes on võetud kaks võitu ning kolmel korral on tuntud ka kaotusekibedust. Võidetud on Šveitsi II meeskonda 9:1 ja Horvaatiat 10:1, kaotused on tulnud Lätile 3:7, Rootsile 2:12 ja Taanile 2:4. Enne finaalmänge toimub veel üks divisjoneerimine, kus tasemed ühtlustatakse ning seejärel algavad juba kohamängud.

Suusatamine:

Eesti vs Läti saalihokis: