DELFI VIDEO: MM-il põrunud Leho Pent: esimesed paar päeva oli selline tunne, et mulle aitab


Leho Pent
Leho PentFoto: Tiit Blaat

Suurte lootustega tõstmise MM-ile võistlema läinud Leho Pent paraku tulemust kirja ei saanud. Delfile antud intervjuus annab ta esmase hinnangu, mis Euroopa meistrivõistluste viiendal mehel aasta tähtsaimal jõuproovil viltu läks. Pent oli MM-i debütant ja ta võistles kehakaalus kuni 94 kilogrammi.

"Ma usun, et keegi teine pole nii pettunud, kui ma ise olen. Paar päeva pärast võistlust oli mast ikka väga maas. Tõstekangi ei tahtnud nähagi. Mardi võistlusele käisin muidugi kaasa elamas ja lootsin lausa medalit, sest nägin, et need võimalused on olemas," rääkis Pent, kes on võtnud nõuks tänavu veel võistelda ning püstitada vähemalt ühe Eesti rekordi.

Mis võis põhjustada altmineku MM-il? "Eks palju oli halbade juhuste kokkulangemist. Viimased kaks ööd jäid korralikult magamata, võistluspäeva hommikul tabas mind tugev peavalu, hiljem sain aru, et tegemist oli migreenihooga. Ja mul ei olnud ka tavapärast võistlustunnet. Olin liiga enesekindel ja läksin esimest raskust rebima teadmisega, et rebin selle nii kui nii ära. Peale teist ebaõnnestunud katset oli juba väga raske ennast kokku võtta, sest olin end alt vedanud," lisas Pent.

Vaata Leho Pendi Delfile antud intervjuud: