DELFI VIDEO: Marko Albert: Uus-Meremaa tulemus taganuks varasemalt koha Hawaii Ironman´ile

 (3)
Marko Albert, triatlon
Foto: Martin Dremljuga

Uus-Meremaa täispikal triatlonil 2. kohaga Ironman distantside parima tulemuse teinud Marko Albert jõudis tagasi koju. Üheksa nädalat väldanud treening- ja võistlustsükkel sisaldas endas kolme jõuproovi Lõuna-Aafrika Vabariigis, Austraalias ja Uus-Meremaal.

"Kui kolm aastat tagasi oleksin ma Uus-Meremaa tulemusega uhkelt Hawaii Ironman´ile purjetanud, siis tänase päeva seisuga olen küll maailma edetabelis 15. kohal, aga praegune reitingupunktide arv ei taga mulle pääsu Hawaiile. Tuleb suve jooksul teha veel üks täispikk triatlon," kommenteeris Albert hetkeseisu hooaja põhieesmärki täispika triatloni MMi silmas pidades.

Uus-Meremaa võistlusega jäi Albert rahule, ehkki lisas, et ideaalsest sooritusest oli asi kaugel: "Täispikal triatlonil minu väikseim ajaline kaotus võitjale, suutsin näidata sealse raja kõigi aegade 9. tulemust (aeg 8:25.30) ja teine koht ka sinna otsa - kõik väga positiivsed näitajad. Ise tundsin samas, et mõnes kohas on veel päris tublisti arenguvaru. Pigem olen viimastel päevadel miskipärast tundnud vähem rõõmu heast tulemusest kui mõelnud hoopis sellele, kuidas end veelgi paremaks saada," rääkis 2011. aasta Hawaii Ironmani üllatusmees.

Vaata Marko Alberti Delfile antud intervjuud: