Brasiilia soovitas rasedatel Zika viiruse ohu tõttu olümpiamänge mitte külastada

 (7)
Brasiilia soovitas rasedatel Zika viiruse ohu tõttu olümpiamänge mitte külastada
Foto: CHRISTOPHE SIMON, AFP

Rasedad naised ei peaks Brasiiliasse olümpiamängudele sõitma ohu tõttu, mida kujutab endast Zika viirus, mida kahtlustatakse loodetel ajukahjustuse tekitamises, ütles Brasiilia presidendi Dilma Rousseffi personaliülem Jacques Wagner esmaspäeval.

„Risk, mis, ma ütleksin, on tõsine, on rasedate naiste jaoks. See (olümpiamängudele sõitmine) ei ole teile selgelt soovitatav, sest te ei taha seda riski võtta,“ ütles Wagner AFP vahendusel.

Pretsedenditu hoiatus vaid kuus kuud enne Rio de Janeiro olümpiamängude avatseremooniat anti pärast seda, kui maailma terviseorganisatsioon (WHO) kuulutas välja hädaolukorra sääskedega leviva viiruse tõttu, mis kutsub lastel esile mikrokefaaliat (normaalsest väiksema kolju ja aju arenemist).

Wagneri sõnul peab Rousseff WHO sammu positiivseks, sest see alarmeerib kogu maailma, sealhulgas teadusmaailma viiruse ohtlikkuse kohta.

Samas püüdis Wagner hajutada kõigi turistide hirme, kes ei ole rasedad.

„Mina saan aru, et keegi ei pea kartma, kui ei ole rase,“ ütles Wagner.

Mõned tervishoiuametnikud on süüdistanud Zika viirust ka Guillain-Barré sündroomis, mille puhul ründab inimese immuunsüsteem närvisüsteemi, mis põhjustab nõrkust ja mõnikord halvatust.

Seotud lood:

Zika viirus avastati juba 1947. aastal Aafrikas, kuid seda peeti suhteliselt kergeks haiguseks kuni praeguse puhanguni Ladina-Ameerikas.

Brasiilias on registreeritud umbes 4000 kahtlustatavat mikrokefaalia juhtumit, millest 270 on kinnitatud.