BLOGI JA FOTOD | Selgusid aasta sportlased! Magnus Kirt edestas Ott Tänakut, Kelly Sildaru parim naissportlane

 (355)
Tänak ja Järveoja - aasta võistkond, Sildaru pälvis kaks auhinda

Suurejoonelisel auhinnagalal „Spordiaasta Tähed 2019“ kuulutati Eesti aasta meessportlasena välja Magnus Kirt, naissportlasena Kelly Sildaru, parima võistkonnana Ott Tänak ja Martin Järveoja ja treeneritena Indrek Tustit ja Marek Vister.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selguvad rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valivad ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel koguni 80 459 unikaalset hääletajat, mida on mullusest enam kui veerandi võrra rohkem. Samuti osalesid hääletusel 67 spordiorganisatsiooni ning 43 spordiajakirjanikku.

Suurim intriig oli õhus meessportlase kategoorias. Gala eel oli avalikkuse ette toodud ajakirjanike hääled ning seal saavutas esikoha odaviskaja Magnus Kirt ning teiseks platseerus kümnevõistleja Maicel Uibo. Kahe MM-hõbemedalisti järel paigutati kolmandaks autoralli maailmameister Ott Tänak.

Teist aastat järjest teeniski aasta meessportlase Kristjani odaviskaja Magnus Kirt. Tõrvast pärit sportlane tuli MM-il hõbedale, lõpetas hooaja maailma edetabeli juhina ning viis Eesti rekordi üle 90 meetri joone. Aasta parima naissportlase Kristjani pälvis freestyle-suusataja Kelly Sildaru, kes mullu rennisõidus maailmameistriks krooniti. Sildaru valiti ka juba neljandat korda aasta noorsportlaseks.

Seotud lood:

Aasta parima võistkonna Kristjani pälvisid taas Ott Tänak ja Martin Järveoja, kes autoralli MM-sarjas Eestile ajaloolise maailmameistritiitli tõid. Aasta parimateks treeneriteks nimetati Kirdi abilised Indrek Tustit ja Marek Vister.

Eestimaa aasta spordihinge preemia pälvis poksilegend Rein Pajur. Aasta parasportlasteks valiti ujujad Matz Topkin ja Susannah Kaul.

Aasta meessportlane 2019 nominendid:

· Heiki Nabi

· Magnus Kirt

· Maicel Uibo

· Ott Tänak

Aasta naissportlane 2019 nominendid:

· Anett Kontaveit

· Epp Mäe

· Kelly Sildaru

· Kristin Tattar

Aasta võistkond 2019 nominendid:

· Kurlingupaar Marie Turmann – Harri Lill

· Rallipaar Ott Tänak – Martin Järveoja

· Võrkpallimeeskond

· Võrkpallinaiskond

Aasta treener 2019 nominendid:

· Andrei Ojamets

· Petros Kyprianou

· Treeneriduo Indrek Tustit – Marek Vister

· Tõnis Sildaru

Galaõhtu algab täna õhtul kell 20.00. Kõik võitjad peaksid selged olema hiljemalt kell 22.15.

SPORDIAASTA TÄHED 2019
"On väga suur au jälle Kristjanit käes hoida. On olnud väga huvitav aasta erinevate hetkedega, on olnud rõõmu, on olnud eesmärkide täitumist ja hetki, mis toovad kahe jalaga maa peale tegasi ning panevad väikseid asju väärustama. Tahaksin anda au nominentidele ja kõikidele Eesti sportlastele, sest erinevatel ajahetkedel on kõik pakkunud suurepäraseid emotsioone. Minu edu taga on minu tiim, kes on panustanud tohutult. Mina olen suunanud oma energia nende tegemistesse. See näitab tiimi tähtsust. Tahaksin tänada oma abistajaid, taustajõude, arste fänne ja perekonda, kelleta see poleks võimalik. Sport on minu jaoks kui magus sosin kõrvus, mis paneb südame tuksuma. Head olümpia-aastat!"
Aasta parimaks meessportlaseks aastal 2019 valiti MM-hõbe ja odaviskes Eesti rekordi üle 90 meetri joone nihutanud Magnus Kirt!
"Viimane hooaeg oli mu karjääri kõige raskem. Seda erinevatel põhjustel: alustades sellest, et tulin vigasustest ja lõpetades, et väga tiheda võistlusgraafiku tõttu oli hooaja jooksul erinevaid väikseid vigastusi. See hooaeg oli kõige edukam minu elus. Suur-suur aitäh kõigile!"
Aasta parima naissportlase Kristjani pälvis freestyle-suusataja Kelly Sildaru, kes mullu rennisõidus maailmameistriks krooniti! Auhinna andis üle Urmo Aava.
Välja on veel kuulutamata kaks auhinda - aasta parim nais- ja meessportlane.
Üllatust ei sündinud - lõppenud aasta parimaks võistkonnaks nimetati Eestile ajaloo esimese autoralli MM-tiitli toonud Ott Tänak ja Martin Järveoja! Kumbki maailmameister täna paraku üritusele tulla ei saanud.
"Mul on väga kahju, et Indrek täna siin olla ei saanud. Tippsportlased vajavad tema abi üle kogu maailma. Olla Kristjani nominent, sealhulgas osutuda valituks, on kindlasti ülimagus. Kõik on võimalik tänu Magnuse ulmelisele tööeetikale. Tema professionaalne suhtumine sporti võiks olla kindlasti eeskujuks kõigile neile, kes soovivad olla kõrgeimas konkurentsis. See vankumatu sõprus, kogemus ja õppetunnid on kindlasti pingutust väärt," rääkis auhinna vastu võtnud Marek Vister.
Aasta treeneriteks valiti Magnus Kirdi abilised Indrek Tustit ja Marek Vister! Auhinna andis üle korvpallilegend Jaak Salumets.
Ja lõpuks hakatakse välja hõikama kuldse Kristjani laureaate!
"Eestimaa spordihing 2019" on poksilegend Rein Pajur!
"Mul on väga hea meel täna jälle teie ees seista ja võtta vastu aasta noorsporlase tiitel. Olen teile kõigile väga tänulik, et mulle kaasa elate, isegi siis, kui mul väga hästi ei lähe - õnneks seda liiga tihti ei ole juhtunud. Suur suur aitäh kõikidele mu toetajatele, lähedastele ja siinolijatele," kõlas Sildaru kõne.
Aasta noorsportlane on - juba neljandat korda! - Kelly Sildaru!
"Loodan teid kõiki siin juba järgmine aasta taas tänada," lõpetas Topkin ilusa kõne!
Aasta parasportlasteks valiti ujujad Matz Topkin ja Susannah Kaul! Auhinnad andis üle Eesti õiguskantsler Ülle Madise.
Auhinna "Sport ja jätkusuutlik arhitektuur" pälvis Kalevi spordihall. Preemiat käis vastu võtmas Jüri Dorbek.
EOK president Urmas Sõõrumaa
"Aitäh kõigile osapooltele ja tehkem oma järeldused, et kui spordihetk jõuab rahva südamesse, on tippsport oma eesmärgi saavutanud. Meil on üle 3000 spordiobjekti ja 3000 spordiklubi. Luban enda poolt EOK presidendina mulle antud ajal pöörata rohkem tähelepanu sporditaristu paremaks kasutamiseks ja spordi edasisel klubistumisel."
"Aitäh teile selle imelise aasta eest. Eestil on oma autoralli maailmameister. Aitäh teile, Ott ja Martin. Eesti spordiau hoidsid kõrgel Magnus Kirt, Maicel Uibo, Epp Mäe, Kelly Sildaru ja veel paljud teised," alustas kõnet EOK president Urmas Sõõrumaa.
Hetkel on käimas muusikalised vahepalad.
Nüüd on ees väike paus, gala II osaga tehakse algust kell 20.00.
Lõppenud aasta Eesti kõige sportlikumaks vallaks valiti Elva vald! Auhinna võttis vastu Elva vallavanem Toomas Järveoja.
Aasta veteransportlaseks valiti kergejõustiklane Anton Laus.
Seitsmendana hõigatakse Eesti Kultuurikapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitaliaastapreemia laureaadina välja Virve Vask!
Uhke autasu saab ka Veljo Lamp!
Aastapreemia laureaat on ka triatlonist Rait Ratasepp!
Sama autasu teenib ka Külli Haav.
Eesti Kultuurikapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali kolmanda aastapreemia viib koju Lembit Toru!
Teine aastapreemia laureaat on Eesti maadlusliidu projektijuht ja rahvusvaheline kohtunik Velja Andruse.
Esimese Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia pälvis Raivo Jeenas!
Sissejuhatava kõne tegi ka kultuuriminister Tõnis Lukas.
Gala on alanud - õhtu juhatab sisse Marko Kaljuveer.
Suur gala on peagi algamas!
Külalised on juba saabumas!
Hilisem program, mille jooksul hõigatakse välja parimad sportlased ja treener, algab kell 20.00.
Suurejooneline gala "Spordiaasta tähed 2019" saab alguse juba kell 19. Kõigepealt jagatakse välja Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali aastapreemiad.
Tervist, spordisõbrad! Lõpuks on kätte jõudnud õhtu, mil selguvad lõppenud aasta Eesti parimad sportlased!
https://sport.delfi.ee/news/varia/spordipoliitika/selgunud-on-spordiaasta-tahed-2019-ametlikud-nominendid-kes-valitakse-eesti-aasta-sportlasteks?id=88556347
https://sport.delfi.ee/news/arvamus/lood/igavene-segadus-kumb-on-individuaalsportlane-tanak-voi-klavan?id=88383911